Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Radničná stupidita

Vladimír ŠpánikDátum20. 04. 2013 01:57:02TémaZOMOS
621

 

Čítajúc článok ,Za kritiku mesta na Facebooku si vyslúžil trestné oznámenie,  ma nenapadlo  nič viac než poľutovať  pána primátora Sniny, kde  takto reagovalo „mesto“ na kritiku člena finančnej komisie  Viliama Kapráľa  adresovanú primátorovi a mestu Snina.

Jediným pozitívnym  zistením v tomto prípade bola skutočnosť, že  svojich kritikov poznajú.

Človek by si myslel, že ak poznajú svojich kritikov, vedia kam adresovať vysvetlenia ku kritizovaným   postupom mesta či samotného primátora.

Primátor Sniny zrejme pozná svojich kritikov len z dôvodu aby vedel koho po vyslovenej kritike   šikanovať podaním trestného oznámenia na ohováranie.

Hodiť policajtom na krk  nepohodlného  občana ktorý  má iný názor a otvorene ho povie, je  obrovský alibizmus a nebojím sa povedať, že spôsob podania ktoré dalo mesto za kritiku  jeho najvyššieho predstaviteľa je  možné nazvať  radničnou stupiditou.

Občan  Kapráľ, člen  finančnej komisie mesta Snina,  kritizuje  primátora a mesto za  uzatváranie dodatkov k  zmluvám ktorými mesto zvýši výdavky na europrojekty.Všetko vyargumentuje a je pochopiteľné,že  nie len on, ale  každý súdny človek  by očakával  prijať opatrenia aby sa  podobné dodatky, jednoznačne  poškodzujúce mesto  v budúcnosti nepodpisovali a zmluvy sa pripravovali  práve z tohto dôvodu precíznejšie.

Poznajúc mentalitu mnohých starostov a primátorov,s ktorými som prišiel do kontaktu pri práci Združenia občanov miest a obcí Slovenska(ZOMOS) ma to síce neprekvapuje, ale  tento postup ma vytočil svojou hlúposťou, alibizmom  a v neposlednom rade  to považujem aj za prejav arogancie moci.

Jeden môj priateľ mi na facebooku  v debate  o tomto hrdinskom čine  mesta Snina napísal:Ak to trestné oznámenie  nedali na neznámeho páchateľa, ale priamo na konkrétneho človeka, tak byť ním, podám trestné oznámenie za krivé obvinenie.

A ja  to v tomto prípade  vrelo doporučujem.

Čítajte viac: http://humenne.korzar.sme.sk/c/6771342/za-kritiku-mesta-na-facebooku-si-vysluzil-trestne-oznamenie.html#ixzz2Qx4hHrsy


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign