Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Problémy, ktoré môžu skončiť krachom Euro štruktúr - neisté šumy, či prúser sa blíži?

Miloš MajkoDátum28. 04. 2012 18:11:26TémaEkonomika

To sú nám novinky, už priamo z prostredia vedenia EÚ  do médií prenikajú informácie o možnom krachu nielen  Eurozóny, ale aj o reálnej možnosti rozpadu  Európskej únie.  Aké to novinky objavili odborníci po dlhé roky poberajúci platy v státisícoch  Eur!  Že dlhová kríza je nebezpečná a nedarí sa ju prekonať. Dokonca sám  predseda Európskeho parlamentu (EP) Martin Schulz  tvrdí, že dlhová kríza predstavuje naozaj veľké nebezpečenstvo pre jednotu Európy. Pre  Španielsky denník   El País sa dokonca vyjadril:   "Priznávam, že sa obávam roztržky medzi severnou a južnou Európou".  No, že Únia, resp. Eurozóna  dlhšie nezíska oddaného člena je už asi dosť jasné aj tým najväčším optimistom. Jednoducho systém založený na zjednocovaní nejednotného a  takmer až socialistickom organizovaní  života, produkcie a potrieb v tak odlišných ekonomikách ako  napr.  Nemecká či Francúzska a Grécka či Rumunska, nuž to by chcelo iných ekonómov, aby to fungovalo. A najmä disciplínu a dodržiavanie stanovených pravidiel. Prečo ich však majú striktne dodržiavať chudáci, keď bohatí ich ignorujú?

Ako únia, tak jednotlivé štáty hovoria o nevyhnutnosti zvyšovania daní a všetkých možných poplatkov, no akosi stále nie je počuť o ich šetrení. O znižovaní nákladov na chod štátov, o nekonečných nákladoch na správu inštitúcií samotnej Únie, o asistentoch asistentov,  o znižovaní nekonečných výhod politikov, o klientelizme a tunelovaní fondov.

Nepríde k žiadnemu výraznému zlepšeniu, pokým k výraznému reálnemu šetreniu nepristúpia tí, ktorí ho požadujú na nás. V Únii, v krajinách, na  VÚCčkach i v samotných mestách.

Stále otvorenejšie ľudia hovoria o protestoch nie voči nejakým nezmyslom trápiacim nejaké skupiny obyvateľov, ale o protestoch voči systému ako takému. Politici si sprivatizovali štáty, mestá a obce. A  žiadna zlodejina netrvá večne, čo  mnohí z nich akosi nechcú  pochopiť. Je čas na zmeny. Nie pre luxusný život, ale pre jednoduché prežitie v takto nefunkčnom systéme.

Poznámka na záver - neverím, že informácie o prúsere vysokom natoľko, že hrozí koniec Euro štruktúr vychádzajú na povrch a do médií iba náhodou. Sem tam nejaké to pošuškanie. Akoby náhodne uniknutá informácia, nejaký neistý šum... Nie, je to predsa len jednoduchá predpríprava na možno už nie až tak veľmi ďalekú budúcnosť?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign