Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Príspevok na odstránenie graffity využili Bratislavčania aj tento rok

Hlavné mesto SR Bratislava tento rok už rozdelilo medzi žiadateľov takmer 85.000 eur na odstránenie nelegálnych graffity zo stien budov. Samospráva vyčlenila túto sumu v rozpočte na rok 2015 vzhľadom na to, že aj minulý rok bol o tento príspevok veľký záujem. Cieľom príspevku je pomôcť majiteľom budov bojovať s nápismi, ktoré znehodnocujú verejný priestor.

O žiadostiach rozhodla a posúdila ich komisia zložená z mestských poslancov, ktorá je poradným orgánom primátora. Komisia na svojich zasadnutiach vyhovela od začiatku roka celkovo 40 žiadateľom, medzi nimi sú vlastníci bytov a domov, spoločenstvá vlastníkov bytov, školy, cirkvi, fyzické osoby a právnické osoby v rôznych mestských častiach. Všetkým žiadateľom, ktorí poslali žiadosť do konca júna, bolo vyhovené. Maximálna výška príspevku pre jedného žiadateľa je 3 000 eur.

Financie je možné použiť nielen na samotné odstránenie graffity, ale napríklad aj na antigrafitový náter. Kvôli efektívnemu vynaloženiu prostriedkov magistrát zabezpečuje odborné posúdenie žiadosti obhliadkou poškodenej nehnuteľnosti. „Mesto aj takýmto spôsobom pomáha Bratislavčanom bojovať s týmito nelegálnymi nápismi. Peniaze môžu využiť napríklad na nákup odstraňovacích, preventívnych či jednorazových náterov tak, aby v konečnom dôsledku došlo k skrášleniu verejných priestranstiev,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Ide o úspešný projekt, ktorý sme začali ešte v roku 2014 a určite chcem, aby pokračoval aj na budúci rok,“ doplnil primátor Nesrovnal.

Vzhľadom na to, že financie na poskytnutie príspevku na odstránenie nelegálnych graffity sú už rozdelené, skončilo sa aj podávanie žiadostí na rok 2015. Z tohtoročných pridelených finančných prostriedkov budú odstránené graffity napríklad v mestských častiach Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Karlova Ves a Ružinov. Žiadatelia tak v tomto čase môžu pristúpiť k odstraňovaniu nelegálnych nápisov, ktoré je možné odstraňovať práve v teplých a slnečných mesiacoch.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign