Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Pripravovaná novela zákona o cestnej premávke

Prezídium PZSR |MM|     V súvislosti s problematikou parkovania na chodníkoch, ktorá bola v posledných dňoch vo viacerých médiách nesprávne prezentovaná, Policajný zbor poskytuje nasledovné stanovisko:

 

     Pripravovaná novela zákona č. 8/2009 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov má za úlohu v prvom rade riešiť procesné postupy v súvislosti s objektívnou zodpovednosťou a upraviť postup dopravných inšpektorátov pri oznamovaní zmeny držby vozidla.

 

     Na základe požiadavky, najmä magistrátu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ale aj ďalších samospráv a taktiež občanov bola otvorená aj možnosť úpravy parkovania na chodníkoch. Zmeny v súvislosti s parkovaním neinicioval Policajný zbor.

 

     V tejto súvislosti subjekty predložili vlastné návrhy na úpravu parkovania v mestách, ktoré polícia v súčasnosti posudzuje. Podstata návrhov, ktoré predložili je tá, aby sa na chodníkoch v meste mohlo parkovať len na miestach, ktoré sú označené príslušným vodorovným a zvislým dopravným značením.

 

     V prípade, že sa bude realizovať konkrétna zmena v úprave parkovania na chodníkoch, tak s účinnosťou najskôr od 1. 1. 2019, resp. neskôr. Jej definitívne znenie bude predmetom diskusie s odbornou verejnosťou a pripomienkového konania.

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign