Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Primátor zastupoval Bratislavu na zasadnutí Výboru regiónov v Bruseli

Posilnenie úlohy regiónov a miest, ovplyvňovanie európskej agendy, zlepšenie a zjednodušenie európskej legislatívy a vytvorenie pracovných miest boli hlavnými témami diskusie na ustanovujúcom zasadnutí Výboru regiónov v Bruseli, ktorého sa minulý týždeň vo štvrtok, 12. februára 2015, zúčastnil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Primátor Nesrovnal je jedným z deviatich členov národnej delegácie, ktorá zastupuje záujmy miest a samosprávnych krajov na pôde Európskej únie od februára 2015. Pri tejto príležitosti sa v stredu, 11. februára 2015, uskutočnilo prvé stretnutie slovenskej delegácie, ktorú počas funkčného obdobia 2015-2020 bude viesť predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica.

Na stretnutí sa prerokovali organizačno-technické otázky fungovania delegácie a zároveň sa načrtli prioritné témy pre pôsobenie slovenských zástupcov. Primátor Nesrovnal za kľúčové považuje aktívnu účasť členov delegácie na zasadnutiach Výboru regiónov ako i rozvoj spolupráce s ostatnými národnými delegáciami. „Bratislava sa musí rozvíjať a preto je dôležité, aby bola relevantným partnerom aj na európskej pôde,“ povedal primátor. Jeho ambíciou je, aby Bratislava mohla profitovať z fondov Európskej únie viac, ako tomu bolo doteraz. V minulom období totiž mesto takúto spoluprácu podcenilo, preto je nevyhnutné ju zlepšiť a pristupovať k európskym témam aktívne. „V tomto smere by som bol veľmi rád aj spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom,“ povedal primátor.

Bratislava sa musí rovnako zodpovedne pripraviť i na slovenské predsedníctvo v Rade EÚ, ktoré začína v druhom polroku 2016. Zefektívnenie a zintenzívnenie dialógu aj s partnermi v Bruseli považuje preto primátor Nesrovnal za nevyhnutné. „Mestá sú hnacím motorom našej krajiny. Musíme im preto venovať potrebnú pozornosť,“ vyjadril sa primátor.

Primátor Bratislavy sa ďalej zúčastnil i stretnutia s partnermi z Vyšehradskej štvorky (V4) a Rakúska, ktoré malo za cieľ prediskutovať otázky týkajúce sa organizácie Vyšehradského fóra hlavných miest a regiónov. Podujatie by sa malo uskutočniť v júni tohto roku počas prebiehajúceho slovenského predsedníctva vo V4. „V4 je bezpochyby dôležitou platformou spolupráce na národnej úrovni. V súčasnosti je však viac ako inokedy potrebné všestranne rozvíjať spoluprácu aj na lokálnej úrovni miest a regiónov,“ doplnil primátor Nesrovnal.

Výbor regiónov je politické zhromaždenie združujúce od roku 1994 miestnych a regionálnych volených zástupcov zo všetkých členských krajín EÚ. Výbor prijíma stanoviská či uznesenia k legislatíve EÚ v oblastiach, ktoré spadajú do pôsobnosti miestnych a regionálnych samospráv. Strategickými cieľmi pre nadchádzajúce roky budú tvorba pracovných miest, rast a investície, prepojený jednotný digitálny trh či progresívna politika v oblasti klimatických zmien.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign