Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Primátor rokuje o znížení vizuálneho smogu

„Poriadok, čistota, ale aj vizuálna tvár mesta patrili k top prioritám mojej kandidatúry na post primátora Bratislavy a v tomto smere preto vyvíjam potrebné aktivity,“ povedal na stretnutí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Obe strany na stretnutí deklarovali ochotu spolupravovať pri znižovaní počtu reklamných nosičov. Zároveň sa dohodli na vytvorení pracovej skupiny, ktorá sa bude stretávať na pôde magistrátu. Výsledkom by mali byť konkrétne návrhy ako odstrániť nelegálnu reklamu a zároveň znížiť počet registrovaných plôch. Členovia asociácie vítajú iniciatívu primátora Nesrovnala dať umiestňovaniu reklamy v Bratislave potrebný systém a sprehľadniť podmienky umiestňovania reklamy a odstraňovania nelegálnych zariadení. 
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal pokračuje v ambícii znížiť vizuálny smog v Bratislave. 15. mája 2015 sa stretol so zástupcami Asociácie vonkajšej reklamy.
 
Mesto momentálne pripravuje passport reklamných zariadení. Analyzuje zmluvné vzťahy s reklamnými spoločnosťami a fyzicky kontroluje zariadenia umiestnené na pozemkoch mesta. Na základe passportizácie bude jasné, koľko reklamných nosičov sa na území mesta nachádza, ktoré plochy nie sú umiestnené legálne a v ktorých prípadoch tak bude začaté konanie o odstránení stavieb. Cieľom je tiež vypracovanie koncepcie, kde a aké reklamné zariadenia bude možné v Bratislave umiestňovať či aký formát reklamy je pre danú lokalitu vhodný. Dôležitá pri odstraňovaní zariadení, ktoré nemajú platné povolenie, bude tiež spolupráca mesta a mestských častí a ich stavebných úradov. „Umiestnenie nelegálnej reklamy je vlastne krádež verejného priestoru, ktorý má patriť všetkým Bratislavčanom,“ povedal primátor Nesrovnal. Passportizácia je jedným z plánovaných krokov mesta ako dať umiestňovaniu reklamy v Bratislave systém. 
 
„Reklama v určitej miere do mesta patrí. Avšak v únosnej miere a na miestach, kde je to vhodné. Už viackrát sme sa však presvedčili, že také množstvo reklamy, aké vidíme v uliciach Bratislavy, je jednoducho neúnosné. Musíme si uvedomiť, že spokojní musia byť iba Bratislavčania, veď oni v meste žijú. S vizuálnym obrazom Bratislavy momentálne spokojní nie sú,“ vysvetlil svoj postoj primátor Nesrovnal. „Absolútne nekontrolovaný nárast reklám na každom kroku spôsobuje, že sa úplne ničí dojem z mesta a ľudia sú na to alergickí – oprávnene,“ doplnil primátor. Vedenie mesta preto požiadalo o súčinnosť pri dodatočnom nepovoľovaní reklamných stavieb aj stavebné úrady v jednotlivých mestských častiach. 
 
Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal už dlhodobo rieši možnosti regulácie reklamného smogu. Mesto podalo na jeho podnet žiadosť  na súd o vypratanie stožiarov verejného osvetlenia, ktoré využívali viaceré spoločnosti na reklamnú činnosť. Mesto rovnako zrušilo povolenie tzv. reklamným trojnožkám, ktorých sa na pozemkoch hlavného mesta nachádza až 428. Na rad tak teraz prichádza vysporiadanie sa aj s veľkými reklamnými zariadeniami. 
 
Primátor však zároveň stále presadzuje, že najúčinnejšou formou samosprávy na boj s týmto fenoménom by bola originálna kompetencia samospráv regulovať reklamu na svojom území.
 
zdroj: www.bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign