Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Primátor odovzdal Krízovému centru automobil

815

Krízové centrum Repuls na Budatínskej ulici v Bratislave sa teší novému automobilu. Voklswagen up od spoločnosti Volkswagen Slovakia, a. s. dnes ráno odovzdal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal riaditeľke centra so zámerom zlepšiť pracovné podmienky zamestnancov a tiež zlepšiť životné podmienky ľudom v ťažkých situáciách.

„Veľmi sa teším, že mesto mohlo takýmto spôsobom pomôcť ľudom, ktorí to naozaj potrebujú. Pevne verím, že automobil bude pre Repuls a ich každodennú činnosť veľkým pomocníkom. Dúfam, že uľahčí prepravu najmä deťom, ktoré v centre bývajú,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Riaditeľka centra Miriam Jamrišková sa z pomoci nesmierne teší a je vďačná, že vedenie mesta myslí na ľudí v núdzi. „Momentálne sa v centre nachádza 40 klientov, z toho najmenšie dieťa má pol roka. Automobil tak využijeme najmä na prevoz detí, prevozy do nemocnice, na prevozy na hospitalizácie, na súdne pojednávania či na bežné každodenné potreby,“ uviedla Miriam Jamrišková. 

Krízové centrum Repuls existuje od 1. júla 2011 a ako jediné centrum v Bratislavskom kraji môže poskytnúť ubytovanie kompletným rodinám. Bolo vybudované za pomoci Nórskych fondov a poskytuje starostlivosť ľudom v ťažkých krízových situáciách, pri riešení sociálno-právnych záležitostí a v neposlednom rade v oblasti rodičovských práv a povinností. Väčšinou sa jedná o životné situácie ako je strata zamestnania, strata bývania, zdravotné problémy, či domáce násilie, sexuálne zneužívanie, zanedbávanie a ďalšie problémy pri výchove detí. Rodiny tak môžu využiť krízové centrum na preklenutie obdobia počas hľadania nového bývania, práce či psychickej rovnováhy. 

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign