Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Primátor ako agent provokatér, sudca aj kat?

Vladimír ŠpánikDátum19. 03. 2013 01:04:28TémaZOMOS
621

Nechcem písať faktografiu, poukazujem len na ďalšie zneužívanie zákona  o obecnom zriadení, tentokrát v Trenčianskych Tepliciach kde sa   poriadne  vyostrili vzťahy v mestskom zastupiteľstve po medializovaní výsledkov šetrenia  polície  v prípade  falošných podaní v mene  poslankýň zastupiteľstva,  keď  polícia potvrdila, že  podania  podpísané poslankyňami  Mestského zastupiteľstva v Trenčianskych Tepliciach  vyhotovil sám primátor  .

Primátor začal ťaženie a oznámil im stratu mandátu, podotýkam, že zákonne!

 

Zasadanie zastupiteľstva v Trenčianskych Tepliciach, ktoré  bolo v piatok 15.marca 2013  začalo informáciou o strate mandátu dvoch poslankýň mestského zastupiteľstva z dôvodu podpísania  dohody s mestom o vykonaní práce.V zmysle zákona 369/1990 Z.z. o obecnom zriadení je takáto zmluva ktorá  poslankyne dostala do postavenia zamestnankýň mesta,  zákonným dôvodom na stratu poslaneckého mandátu.

Precízne  pripravené zdôvodnenie, argumentácia a samotný spôsob načasovania  svedčí o svedomitej príprave k podaniu tejto informácie tak, aby  mesto pokračovalo  tam kam ho primátor smeruje, bez zlých poslankýň. V poriadku, zákon treba ctiť a v tomto prípade  bolo zákonu urobené zadosť.

Škoda len, že  spravodlivosť celkom  spravodlivá  nebola.

Zrejme  niekoho ešte budú zaujímať aj  okolnosti  uzavretia takejto  dohody a hlavne ak je  podpis takejto dohody nezlučiteľný s funkciou komunálneho poslanca, prečo primátor takéto  dohody vedome podpisuje, alebo nepodpisoval a nechal to na niekoho iného?

Tiež bude  zaujímavé zistenie, prečo  oznámil zánik mandátu poslankyniam  v jednom prípade po podpise tretej dohody a v druhom prípade  bola takáto zmluva podpísaná viackrát a opakovane vždy na dobu jedného roka.

Nemenej pútavá by mohla byť odpoveď primátora Trenčianskych Teplíc, prečo uplatnil zákon v prípade svojich oponentiek, keď  dohody o vykonaní práce majú podpísané údajne aj  ďalší dvaja poslanci, ktorí sa ale prejavujú  k primátorovi priateľskejšie než  poslankyne ktorým oznámil zánik ich poslaneckého mandátu, alebo je možné, že zmluvy sú len klebeta?

V tejto súvislosti sa  naskytá otázka, čo s uzneseniami za ktoré hlasovali osoby bez mandátu? V zmysle zákona  stratili totiž mandát už podpisom prvej dohody o vykonaní prác pre mesto.Čo s manželstvami ktoré zosobášila osoba ktorá nemala potrebný štatút na takúto činnosť? Dúfajme, že aspoň  nebožtíkom  bude jedno či osoba ktorá sa  s nimi na pohrebe lúčila mala  na to aj oprávnenie.

V prípade napadnutia  takýchto rozhodnutí je pravdepodobné, že súdy  budú mať prácu ktorú im mesto Trenčianske Teplice pripravilo.

Nech sú už vzťahy  v zastupiteľstvách slovenských miest a obcí akékoľvek , v žiadnom prípade to starostov a primátorov neoprávňuje postupovať  podľa svojich sympatií k jednotlivým aktérom samosprávnych  káuz  a výklad zákona aplikovať podľa podielu sympatií k potenciálnym hriešnikom.

 Práce pre obec ktoré vykonávajú poslanci, môžu byť legálne vyplácané formou odmien poslancov v zmysle odmeňovacieho poriadku. Možno to poslankyne nevedeli a je to  na ich škodu. Predkladať im  ale takéto zmluvy tiež o niečom svedčí!

A akosi sa mi  vnucuje myšlienka, že sa pán primátor v tomto prípade pasoval do  role agenta provokatéra, sudcu a následne aj nemilosrdného kata.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Moj názor | 20-03-2013 18:03:22
Presne tak primátor ked nebýva v meste a iba trvalý pobyt náhlaseny u niekoho alebo u svojich rodičov nemal by ani kandidovať na primátora nie to ešte robit tuto funkciu !!!
Ilem R. | 20-03-2013 08:29:50
Stale mi mysel zatazuje otazka: Primator a poslanec, ktory nebyva v Meste, nekona protizakonne. Kedy sa s tymto spravi poriadok??? Obcan
slovak... | 19-03-2013 10:09:36
V narode "bacov" to inak byt ani nemoze...
magyar | 19-03-2013 02:37:03
Pre pána Pachníka bude Slovenská republika určite nevyčerpateľný zdroj inšpirácie.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign