Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Príbeh najstaršieho bezdomovca Prahy

Miloš MajkoDátum09. 03. 2015 16:51:41TémaAktuálne témy
200

Praha   |   Najskôr sme spolu komunikovali cez FB v českej skupine  Zastavme exekutorsky teror. Následne telefonicky. Priebežne som sledoval  Miloslavove aktivity smerujúce k protestom proti exekútorom, ktorí siahajú dlžníkom na ich majetok. Áno, nepochybne sú aj neoprávnené exekúcie, určite aj podvody s účelovým znehodnocovaním majetku dlžníkov. Pred exekútorskými úradmi sa na výzvy organizátorov stretalo stále málo protestujúcich.

Miloslav Jendík je pravdepodobne najstarším bezdomovcom v Prahe. Na ulici je v takmer 34 rokov, teda už za socializmu. (od roku  1981)

Dohodli sme sa na stretnutí v Prahe. Tam na ulici strávil najviac času. Už je v dôchodku, má viac ako 72 rokov a teda  cestovanie  s MHD, vlakmi a aj metrom má zadarmo.

Počas dňa sme vybavili všetko, čo sme potrebovali vybaviť v centre mesta a sadli sme na červenú linku - smer Pankrác. Telefonicky sme sa dohodli na stretnutí priamo  v nákupnom centre hneď vedľa výstupu z metra.

Z fotografie Miloslava poznám, no stále čakám, ako bude vyzerať v skutočnosti. Sediac v Královskej pekárni pri čerstvo upečenom zákusku sledujem ľudí, ktorí vchádzajú do centra od zastávky. Áno, je to on. Na pohľad milý šedivý deduško s hustou bradou - no, so štýlovou čapicou by to bol dokonalý námorný kapitán, so šatkou na hlave pirát, či v obleku vierohodný pán sudca či politik.

Nemýlim sa, Miloslav si už niekoľko rokov privyrába ako komparzista vo filmoch a niektoré zo spomenutých rolí nie sú mu neznáme...

Telefonicky ho navigujem do kaviarne. Zoznamujeme sa osobne a rozhovor sa odvíja, ako keby sme boli dlhoročnými dobrými známymi. Je úžasné, aký má prehľad a ako je výrečný. Až nepochopiteľné, že je skutočne - bezdomovcom...

Prisadá si k nám manželka so synom a po malom olovrante kaviareň spoločne opúšťame.

Z podzemnej garáže blízkeho hotela  PANORAMA v ktorom sme boli ubytovaní berieme auto a vezieme sa spolu s Miloslavom hľadať kľudnú kaviareň, kde spolu urobíme rozhovor na kameru. Hľadáme asi 10 minút a parkujeme pred štýlovým hotelom  VLADAŘ. Príjemný recepčný nám otvára kľudnú reštauráciu v podzemí, kde budeme mať na rozhovor nevyhnutný kľud. Fotografie známych osobností ktoré navštívili hotel povešané na stenách dotvárajú štýlové zariadenie hotela i reštaurácie. Espresso, čaj i grog pre Miloslava nám padnú vhod. Kamera začína bežať. Miloslav je vo svojom živle...

Príbeh najstaršieho bezdomovca Prahy si môžete vypočuť na videu.

Platím účet u recepčného. Nechce veriť, že Miloslav je bezdomovcom.  Fakt na to nevyzerá.

Miloslav začína robiť svoj film. Hrá v ňom hlavnú úlohu a my sa už tešíme, keď ho budeme mať možnosť uverejniť všetkým tým ľuďom, ktorí ani len netušia, čo byť bez domova znamená...

Miloslavovi srdečne ďakujem za rozhovor.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign