Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Prezident PZ SR Tibor Gašpar informoval novinárov o nehode aj pripravovaných represívnych opatreniach

Miloš MajkoDátum11. 06. 2014 22:44:45TémaAktuálne témy
200

Bratislava   |    Dňa 09.06.2014 sa na Prezídiu PZ SR v Bratislave uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej prezident PZ  generál  Tibor Gašpar novinárov informoval  o podrobnostiach týkajúcich sa dopravnej nehody autobusu na  D1, pri ktorej zomreli  štyri študentky trnavského gymnázia.

Zároveň čelní predstavitelia PZ  novinárov oboznámili s vývojom nehodovosti na našich cestách a pripravovaných opatreniach, ktoré majú nehodovosť znížiť.

 

 

10.06.2014 - tlačová správa KRPZ Trnava

Informácia z tlačovej besedy

 

V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou autobusu z piatka 6.6. začala polícia trestné stíhanie  pre trestný čin všeobecného ohrozenia, následne 07.06.2014 vzniesol vyšetrovateľ obvinenie  57 ročnému vodičovi autobusu z Trnavy. Obvinený je z toho, že 06.06.2014 v čase asi o 15.55 hod. na diaľnici D1 na 72,938 km v smere od Piešťan na Trnavu, ako vodič autobusu MAN, v dôsledku nedostatočnej pozornosti pri vedení vozidla v uvedenom úseku zišiel s autobusom mimo diaľnice na trávnatú plochu, na ktorej prišlo k prevráteniu autobusu na pravú stranu a jeho pádu na nižšie položené pole. Vodič svojim konaním porušil ustanovenie § 4 ods. 1 písm. c) zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke – povinnosti vodiča, kde je uvedené, že vodič je povinný venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby, ktorý okresnou prokuratúrou nebol akceptovaný a obvinený bol prepustený dňa 8.6.2014 o 13.56h na slobodu. Vodičovi obvinenému z trestného činu všeobecného ohrozenia hrozí odňatie slobody na štyri až desať rokov.

 

V  autobuse bolo 31 cestujúcich z toho 29 žiakov a 2 pedagogičky. Na  mieste boli usmrtené 4 dievčatá vo veku 17 a 18 rokov z okresu Trnava. Z vyšetrovania vyplynulo, že sedeli v zadnej časti autobusu vpravo. 5 osôb sa zranilo ťažko, 20 ľahko a 2 osoby neutrpeli žiadne zranenia.

Piati vyšetrovatelia vypočuli 22 poškodených a svedkov – cestujúcich v autobuse, troch  ďalších svedkov a vodiča autobusu. V priebehu ďalšieho vyšetrovania budú prebiehať ďalšie výsluchy. Polícia do vyšetrovania pribrala znalcov z odboru zdravotníctvo a farmácia, odvetvie súdne lekárstvo a toxikológia. Havarovaný autobus zostal zaistený pre účely vyšetrovania.

Na mieste nehody bolo na jej dokumentovanie a riešenie mimoriadnej udalosti okamžite stiahnutých asi 40 policajtov, ktorí na mieste ihneď zabezpečovali odklon dopravy, tak, aby nedochádzalo k následným kolíziám. Zriadené boli tímy vyšetrovateľov a kriminalistov na čo najrýchlejšie zadokumentovanie na mieste a urýchlenie následných vyšetrovacích úkonov. Na bezprostredné poskytnutie psychickej  podpory účastníkom nehody a ich príbuzným boli na miesto vyslaných celkom sedem policajných, hasičských, záchranárskych psychológov a psychológov z MV SR. Zasahoval tiež tím terénnej krízovej intervencie Modrý anjel. Na KR PZ v Trnave bola zriadená informačná linka pre poskytovanie pomoci a informácii pre príbuzných.

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign