Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Prezident na radnici: Z Bratislavy by malo vyrásť mesto s víziou

815

Prezident Andrej Kiska sa v pondelok počas pracovného výjazdu v rámci Bratislavy stretol v Primaciálnom paláci s primátorom Ivom Nesrovnalom a s predsedami poslaneckých klubov Mestského zastupiteľstva. Hovorili o problémoch, ktoré Bratislavu trápia - o financovaní, doprave či roztrieštenosti mesta aj v súvislosti s blížiacim sa predsedníctvom Slovenska v Rade Európy.

Podľa prezidenta by z Bratislavy malo vyrásť mesto s víziou, na ktoré budú všetci pyšní, a z ktorého mladí šikovní ľudia neutekajú do zahraničia. „Mesto, ktoré bude vedieť, ktorým smerom má ísť, a bude to na prospech celej našej krajiny a ľudí, ktorí tu žijú i dochádzajú, povedal Andrej Kiska.

Prezident si zároveň želá aby mesto dobre spolupracovalo s vládou, lebo bez toho žiadne hlavné mesto nemôže dobre existovať. Problémy Bratislavy sú ale podľa neho v prvom rade v kompetencii mesta a jeho úlohou je ich riešiť. Primátor Nesrovnal uviedol, že nasledujúci rok bude rokom systémových i dopravných riešení, nastavenia financovania i kompetencií. Podľa jeho slov má mesto dobré vzťahy so štátnymi úradmi a vyjadril nádej, že vláda sa k úlohe Bratislavy ako hlavného mesta predsedajúcej krajiny postaví ústretovo.

Popoludní prezident navštívil bratislavský závod Volkswagen Slovakia. S vedením diskutoval o podmienkach, ktoré firma ponúka zamestnancom, potrebe kvalitného vzdelávania v technických odboroch a plánoch spoločnosti na Slovensku. Prezident si prezrel montážnu halu, kde sa montujú automobily piatich značiek pre 148 krajín sveta, a navštívil aj Centrum duálneho vzdelávania.

V rámci svojho pracovného programu v Bratislave navštívil prezident Kiska tiež Spojenú školu Novohradská a Vysokú školu výtvarných umení, kde o aktuálnych otázkach diskutoval s vedením škôl a so študentmi. Večer sa prezident zúčastní na otvorení festivalu Slovenské Vianoce v Bratislave.

 

zdroj: www.prezident.sk


Fotogaléria k článku:

815
Autor: www.prezident.sk
815
Autor: www.prezident.sk
815
Autor: www.prezident.sk

Zobraziť všetky fotografie
815
Autor: www.prezident.sk
815
Autor: www.prezident.sk
815
Autor: www.prezident.sk

815
Autor: www.prezident.sk
815
Autor: www.prezident.sk

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign