Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Predlžuje sa termín na odovzdanie výtvarných návrhov Pamätníka 17. novembra

815

V rámci vyhlásenia verejnej súťaže na výtvarný návrh Pamätníka demokratickej revolúcie v novembri 1989, ktorý má stáť na bratislavskom Námestí slobody, sa predlžuje termín odovzdania súťažných návrhov. Na základe stanoviska predsedu poroty súťaže profesora Jozefa Jankoviča, návrhy môžu autori odovzdávať až do 17. marca 2015 (pôvodný termín bol do 17. 10. 2014).

Návrhy posudzuje 11- členná porota, pričom jedným z hodnotiacich kritérií je aj urbanisticko-architektonické umiestnenie, zakomponovanie pamätníka do priestoru Námestia slobody, ale taktiež trvalá udržateľnosť realizovaného vzhľadu tohto významného diela. Materiál pamätníka by mal rešpektovať nároky na trvácnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom, ako aj voči vandalizmu, a pri súťažných návrhoch treba počítať aj s umiestnením textu, resp. dosky s textom. Jeho znenie bude vecou súťažných návrhov, alebo bude určené po vyhodnotení súťaže. 

Verejnú súťaž vyhlásila Iniciatíva za Pamätník demokratickej revolúcie 1989, ktorej štatutárom je námestník primátora Bratislavy Ján Budaj. Môžu sa do nej zapojiť jednotlivci i kolektívy autorov, pričom ide o verejnú, ideovú výtvarnú súťaž. „Ak sú totiž udalosti z novembra 1989 považované za základ našej modernej štátnosti a ak sa k nim viaže štátny sviatok 17. novembra, je namieste mať v Bratislave verejný priestor a pamätník, ktorý bude pripomínať november 1989,“ uviedol v tejto súvislosti námestník primátora Ján Budaj.

Súťažné podmienky a podklady sú uverejnené na stránke mesta www.bratislava.sk, ale záujemcovia si ich môžu prevziať osobne od štatutára iniciatívy, alebo od sekretára súťaže.

Súťažné podmienky nájdete tu:

http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11043916&p1=11049947

 

zdroj: www.bratislava.sk

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign