Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Pred dvadsiatymi rokmi Vladimír Mečiar amnestoval teroristický čin, za ktorým má stáť štát

Miloš MajkoDátum05. 03. 2017 01:57:40TémaAktuálne témy
200

Slovenská republika v súčasnej dobe najmä vďaka iniciatíve poslanca  NR SR Jána Budaja žije jeho návrhom na zrušenie amnestií udelených zastupujúcim prezidentom Vladimírom Mečiarom. V týchto dňoch mal premiéru a v kinách sa začal premietať zároveň aj film ÚNOS inšpirovaný touto dobou, čo mnohým z nás pripomína nevyriešenú časť vlastných dejín.

Väčšina občanov akosi nechápe nevyhnutnosť zrušenia Mečiarovych amnestií a aktivity Jána Budaja smerujúce k tomuto právnemu aktu podceňuje. Preto sme poslanca NRSR Budaja pozvali do štúdia a požiadali sme ho o rozhovor na túto celospoločensky tak aktuálnu tému. Celý rozhovor s Jánom Budajom si môžete pozrieť v priloženom videu.

Nie každému sa dostala do rúk zaujímavá kniha napísaná zločincom Mikulášom Černákom - Mikuláš Černák prečo som prelomil mlčanie. Vo svojej knihe Mikuláš Černák opisuje svoju kriminálnu minulosť a mimoriadne výstižne aj prípad únos prezidentovho syna a vraždu Róberta Remiáša.

Z knihy vyberáme toto Černákovo svedectvo:

Korumpovali sme niektorých policajtov, štátnych úradníkov, regionálnych poslancov a dokonca aj určitých prokurátorov a sudcov. Zločinu sa môže dariť len na úrodnej pôde, ktorou je majiteľ (v tomto prípade to bol štát - vláda) sám polieva. Znova zdôrazňujem že ja týmto nechcem ospravedlňovať svoje spáchané zločiny, ale koho sme sa mali báť v tej dobe, keď si sám predseda vlády objednal cez najvyšších predstaviteľov SIS únos a zavlečenie prezidentovho syna do iného štátu? SIS oslovila na sledovanie nás, podsvetie, na tento zločin a potom sami príslušníci SIS ho uniesli do Rakúska. To že to urobil najamatérskejším spôsobom, keď namiesto toho, aby ho odsledovali tí, ktorí boli na to školení - sami SIS-káry a dali ho uniesť mafii, je len vizitka tých, ktorí to zosnovali a riadili. Keď im následne došlo ako to spackali, tak dali odstrániť svedka R. Remiáša a aj tento zločin si objednali u mafie. Celé slovenské podsvetie od Košíc po Bratislavu to vedelo, tak takéhoto štátu sme sa mali obávať?

A ďalej Mikuláš Černák píše:

Aj tento našej krajine môže dodať dôstojnosť jedine a výlučne len pravda a vysporiadanie sa s minulosťou aj takého charakteru, lebo vinný nie je len ten, kto zločin spáchal, ale aj ten, kto ho kryje.

Zaujímavá je samozrejme celá kniha. No v súvislosti s týmto nateraz mimoriadne dôležitým článkom týkajúcim sa najaktuálnejšej témy súčasných dní, som považujem za dôležité odcitovať iba túto pasáž. Je to svedectvo Mikuláša Černáka, zločinca odsúdeného na doživotie, kde jasne a zrozumiteľne pomenoval vinníka týchto štátom organizovaných teroristických činov voči vlastným občanom vrátane nájomnej vraždy Róberta Remiáša.

Už po niekoľko rokov vždy koncom apríla sa spolu s priateľmi a matkou Róberta Remiáša stretáme na panychíde konanej na mieste Róbertovej smrti, pri oceľovom kríži symbolizujúcom tento neospravedlniteľný a zavrhnutia hodný teroristický čin.

Tento víkend som mal možnosť vidieť film ÚNOS pripomínajúci si práve túto dobu temna a smutnej histórie novodobých dejín Slovenskej republiky. O prípad sa zaujímam o niečo viac ako bežný občan a preto môžem povedať, že film naozaj stojí za to vidieť aj keď kompletne ho pochopiť dokáže naozaj asi len ten, kto v danej dobe žil, prípadne kto má s nespravodlivosťou štátu, štátnych orgánov či politikov osobné skúsenosti.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign