Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Posýpacie autá dnes prvýkrát vyrazili do terénu

815
Prvý mráz si vyžiadal výjazd posypovej techniky. Na základe vykonanej kontroly hlavné mesto už v skorých raných hodinách vydalo pokyn k likvidačnému posypu Mosta SNP, na ktorom sa začala s mínusovou teplotou vytvárať námraza. Most SNP bol posypaný solmagom, ekologickým posypovým materiálom, ktorý tak zabráni možnej námraze.
 
Od víkendu sú v pohotovosti 2 posýpacie autá s priemyselnou soľou nad 4 tony a 1 posýpacie auto nad 4 tony so solmagom, ekologickým posypovým materiálom. Hlavné mesto je tak pripravené okamžite vyslať vozidlá do terénu, najmä pre najkritickejšie úseky, ako sú napríklad kovové mosty či úsek Koliba – Kramáre. 
 
„Spolu s dodávateľom služby sme za uplynulé letné obdobie pripravovali viaceré  zlepšenia zimnej údržby. Dohodli sme sa na viacerých riešeniach a to napríklad budeme pokračovať v rozmiestnení techniky pred samotným predpovedaným snežením na jednotlivé rajóny. Výsledkom by mali byť rýchlejšie zásahy priamo v lokalitách, kde to bude potrebné. Zároveň sme vyzvali mestské časti, aby z dôvodu lepšej synchronizácie zimnej údržby poskytli mestu kontakt na pracovníka zodpovedného za zimnú údržbu v každej mestskej časti, aby sme naše aktivity vedeli koordinovať,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 
 
Na magistráte hlavného mesta ešte koncom októbra zasadal krízový štáb, ktorý pripravil mesto na zimnú údržbu komunikácií. Potvrdil tak sériu opatrení pre efektívnu údržbu mestských komunikácií počas zimného obdobia. Štáb určil najfrekventovanejšie miesta, kde je v čase nepriaznivých poveternostných podmienok nevyhnutná denná kontrola, navrhol procesy, nástroje a mechanizmy na efektívnu údržbu mestských komunikácií. „Celkovú pripravenosť posypovej techniky budem aj osobne kontrolovať,“ doplnil primátor. 
 
zdroj: www.bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign