Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Politici konečne odhalili to, čo my sme vedeli pred viacej ako rokom...

Miloš MajkoDátum24. 10. 2011 10:32:27TémaEkonomika
200

Víkend zasadaní odborníkov Európskej únie doniesol pre mnohých ľudí (tvrdia že aj pre nich samotných)  neskutočné odhalenia. Grécko je na tom oveľa horšie, ako predpokladali ekonómovia a politici únie. Stal sa zázrak! Politici pochopili to, čo všetci normálne rozmýšľajúci vedeli roky. Pomôžem si citátom z materiálu, ktorý som publikoval na  SOL minulý rok - ešte pred zatiahnutím prvej čiastky dlhu  vytvorenej plytvaním rozšafných gréckych politikov a nenažraných obyvateľov krajiny, z ktorých mnohí sa neštítili brať platy aj z troch štátnych zamestnaní súbežne, či čerpať dôchodok na dvadsať rokov mŕtvych príbuzných. Brrrrrrr.... - strašné!  Takže sľúbené citáty z článku pod titulom:

"Grécko požiadalo o finančnú pomoc 45 miliárd Euro. Čo ďalej?"   Miloš Majko24. 04. 2010 22:04:35Ekonomika             http://www.seredonline.sk/clanky/grecko-poziadalo-o-financnu-pomoc-45-miliard-euro-co-dalej/

"Zásady ekonomiky nepovolia. Vo vašej či mojej peňaženke, vo firme, v meste, ba ako ukázal vývoj - ani v štáte. Grécko včera požiadalo medzinárodné inštitúcie o finančnú pomoc. Nie, nepotrebujú na frape, ktoré si turisti už dosť dlho a dosť draho v ich kaviarniach dávajú... Nepotrebujú požičať niekoľko zanedbateľných Euro - prvá injekcia ktorá by mala zabrániť štátnemu bankrotu predstavuje 45 miliárd Euro. Čo bude nasledovať, dnes nevie s istotou povedať nikto."

a ďalej z článku vyberám:

"Dnes počúvam - že leniví Gréci prežrali viacej, ako mali v peňaženke. A ešte aj roky klamali. Klamali tých, ktorých dnes prosia o pomoc. Tých, ktorých nútili prispôsobiť sa ich lenivosti. Nebolo by férovejšie uznať, že niečo nedomysleli,že žili nad pomery a nezaťažovať ostatných iba ich problémami? Nie som ekonóm, no nebolo by pre menovú úniu prijateľnejšie vystúpenie Grécka a neohrozovanie kurzu a dôveryhodnosti Eura touto krajinou? Nebude poskytnutá pomoc precedensom, na ktorý sa v možno krátkej budúcnosti odvolajú ďalšie krajiny, ktoré doteraz plytvali a hýčkali svojich v práci málo sa snažiacich občanov? A ak sa v budúcnosti únia rozhodne dlh povedzme Španielska, či Talianska nezalepiť - akým právom?"

a  pre istotu ešte toto:

"Určite padne aj upozornenie - nejde o dar, ale pôžičku s výhodným úrokom. Ešte máme v živej pamäti, čo spôsobí požičiavanie vopred nesolventným dlžníkom. Je to na pováženie. I toto je situácia, v ktorej asi nie je cesta dobrá a zlá. Je iba zlá a ešte horšia. I chirurg sa však v jednej chvíli musí odhodlať urobiť i keď bolestivý, no radikálny rez. Amputáciou odumierajúcej nohy možno zachráni život pacientovi. Na záver - vo vážnych finančných problémoch sa plácajú ekonomiky už menovaných južanských krajín. Prečo asi prosperujú krajiny severnej Európy"

- - -

Uplynulo niečo vyše roka a dnes vieme - vedia to tí, ktorých si draho platíme ako odborníkov, že:

- v Grécku klamali už pri vstupe do  EÚ a Eurozóny

- klamali pri každoročnom vykazovaní výsledkov hospodárenia krajiny

- takmer každý vyciciaval štát ako vedel a aké mal možnosti či kontakty. Fiktívne zamestnania v štátnej sfére a to hneď aj v troch súbežných zamestnaniach, čerpanie dotácií na vyschnuté jazero (po niekoľko generácií), aj 50 učiteľov na necelých dvadsať žiakov a desiatky podobných perličiek.

- iba nedávno jedna sociálna poisťovňa zistila, že po desiatky rokov vyplácala starobné dôchodky  pozostalým až  na 100 000  mŕtvol !!

- vieme, čo ešte odhalené nie je, prípadne už je, len bude civilizovanému svetu dávkované postupne?

Je doba, kedy sa ťažko niečo utají. A dnes - NOVINKA - Gréckej vycicanej a už prakticky skrachovanej ekonomike bude treba nie  45 ale  444 miliárd Eur, aby sa zotavila. Aj to však potrvá minimálne 10 až 15 rokov. Vojnou zničené krajiny sa spamätajú skorej!

Dnes už ťažko utajiť, že väčšina dlhu bude musieť byť Grécku odpustená. Že o peniaze prídu všetci - iba tí, ktorí toto všetko spôsobili, sa budú i naďalej smiať nám všetkým. Milionári, ktorí krajinu v podstate položili na lopatky. Čo si zaslúžia  "politici" - diletanti za niečo takéto? Logicky zmýšľajúci človek nemôže inak - pozbaviť všetkých nahonobených majetkov, odťať ruky, aby už nemohli nikdy zopakovať niečo podobné a do análov dejín ich mená zapísať tak, aby aj pra pra vnuci vedeli, kto ich pravnukov zadĺžil až po uši a samozrejme na výstrahu ďalším. Aby ich ani len nenapadlo konať podobne... Že radikálne? Počkajme ešte zopár mesiacov. Už dnes sa nehovorí o pol miliarde Eur do Eurovalu, ale o dvoch biliónoch.- A nie je koniec. Ešte ani s Gréckom, ani s ostatnými južanskými krajinami zmietajúcimi sa v problémoch a ani s Eurom. Ešte možno nie sme ani na pol ceste. Nakoniec, nik nevie kde sa momentálne nachádzame. Teda my, obyčajní ludia to vieme. (v ri..) Tí ostatní (rozumej politikov) to stále pripustiť nechcú. Lebo by tam museli i oni.

Bežní ľudia na celom svete sa búria. Čudujete sa? Ja nie. A bude horšie...

- - -

Poznámka na záver: Opätovne sa pokúsime spojiť s Grékom, ktorý novinám poskytol minulý rok online rozhovor. Žiaľ, už neplatí ani jeho telefónne číslo a ani e-mail. Možno sa ozve. Veď predsa my malo byť v záujme práve bežných Grékov, aby sa svet dozvedel pravdu. Že nie všetci bežní grécki občania  sú za stav vlastnej krajiny zodpovední. A že nie všetci vyciciavali systém. Nepripomína nám to niečo?

- - -

Situáciu v Grécku monitorujeme priebežne a materiály nájdete v rubrike  Ekonomika.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Jozef | 24-10-2011 12:43:34
...no pokial to bolo v Pravde, tak to musi byt pravda.
Proletari vsetkych..... šak víte.
anonym | 24-10-2011 12:39:03
To je ten vychvalovany kapitalizmus - koncentrácia kapitalu (moci, penazi,...) v rukach par jednotlivcov.Kde su tie proklamovane hesla, "trh to vyriesi..."??? Ze lavicova vlada v Grecku ??? A ake vlady su v Taliansku,Spanielsku, Portugalsku,....???
Na jednom blogu v Pravde bolo napisane:
Kapitalizmus vo svojej teoretickej podstate má blízko k politickým hnutiam, ako je fašizmus, nacizmus a rasizmus. Aj v kapitalizme totiž ide len o silných jedincov, tých, ktorí sa dokážu prebiť bez ohľadu na obete, jednoducho, len víťazi sú dôležití. O chudákov porazených sa nik nestará, sú slabí, nechcú byť vpredu, tak nech skapú.

Lenže tí, čo boli dosiaľ porazení, sa na celom svete začínajú hlásiť o slovo a o svoje miesto pod slnkom. Pochopili, že hoci ako jednotlivci sú možno slabí, ich sila je v ich spojení. Veď nakoniec, je nás drvivá presila, zatiaľ, čo kapitalistov je len hŕstka. Ale s kapitalizmom musíme skoncovať raz a navždy. Nedovoľme mu, aby nás zase oklamal jednou zo svojich krajších tvárí.

::::::Aj takto mnohi rozmyslaju.........
anonym | 24-10-2011 11:24:57
a preto volim opat SaS aj ked vo vlade nebudu
Erich | 24-10-2011 10:47:30
440 miliárd € na 10 miliónov Grékov = 44.000€ na hlavu. Nezáviďme im to. To nie sú hotové peniaze na míňanie. To je úver po vyúčtovaní vlády ľavice. Pritom stačil jeden jediný zákon. Zákon o maximálnom rozpočtovom deficite - stanoviť hranicu, za ktorú žiadna vláda nepôjde. SAS to navrhovala - avšak to by musel byť ústavný zákon, na čo nebola väčšina.

Týždeň po páde vlády sa však na zmenu ústavy väčšina našla. Zmenila sa ústava bez diskusie, bez ohlásenia, tak, aby im to vyhovovalo.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign