Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Polícia radí: Zahraniční študenti, včas podajte žiadosť o pobyt

Prezídium PZSR |MM|  Polícia v dostatočnom predstihu upozorňuje verejnosť na včasné podanie žiadosti o obnovenie prechodného pobytu na účel štúdia. Cieľom je predísť zvýšenému zaťaženiu oddelení cudzineckej polície Policajného zboru v súvislosti s predpokladaným nárastom počtu žiadateľov, ako aj urýchlenie vybavovacieho procesu na týchto policajných útvaroch.

     Polícia odporúča študentom - štátnym príslušníkom tretích krajín, ktorí majú na území Slovenskej republiky udelený prechodný pobyt na účel štúdia, aby bezdôvodne neodkladali podanie žiadosti na posledný deň platného pobytu. Včasné podanie žiadosti  prispeje k rýchlejšiemu vybaveniu. Vďaka tomu by sa mohli stať dlhšie čakacie doby na oddeleniach cudzineckej polície v období bezprostredne pred začatím školského roka, resp. akademického roka, minulosťou.

     Optimálne je podanie žiadosti o obnovu prechodného pobytu na účel štúdia približne dva mesiace pred uplynutím platnosti udeleného pobytu. Podľa zákona č. 404/2011 Z. z. o pobyte cudzincov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, policajný útvar môže obnoviť prechodný pobyt na účel štúdia najviac na päť rokov, ak predpokladaný pobyt študenta bude trvať najmenej päť rokov. To znamená, že policajný útvar obnoví študentovi prechodný pobyt na celú dĺžku štúdia.

  

Cudzinecká polícia v záujme rýchlejšieho vybavenia predĺžila stránkové hodiny

    

     Cudzinecká polícia sídliaca v hlavnom meste na Hrobákovej ulici č. 42 a 44bude otvorená v pondelok a piatok o dve hodiny dlhšie. V pondelok do 17.00 h, v piatok do 15.00 h. V utorok bude po novom otvorená aj popoludní do 15.00 h. V stredu, keď je dlhý deň a pracovisko je otvorené do 17.30 h, sa otváracie hodiny nezmenia. Pracovisko sa pre verejnosť otvára každý deň o 7.30 h. Štvrtok je aj naďalej nestránkový deň.

     Cieľom je rýchlejšie a efektívnejšie vybavenie vzrastajúceho počtu podaných žiadostí. Aj z tohto dôvodu polícia vychádza občanom v ústrety a snaží sa čakacie doby skrátiť na minimum. Každý žiadateľ však môže aj sám prispieť k plynulému vybaveniu tým, že si svoje zákonné povinnosti nenechá na poslednú chvíľu.

   


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign