Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Policajné správy z bratislavského kraja

KRPZ Bratislava |MM| Spreneverila viac ako 63.000,-€


 

Trest odňatia slobody v trvaní tri až desať rokov hrozí v prípade preukázania viny 47-ročnej občianke Bulharskej republiky, ktorú vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V obvinil zo zločinu sprenevery a zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Z dosiaľ vykonaného vyšetrovania vyplýva, že obvinená v časovom rozmedzí od 01. januára 2013 do polovice decembra 2013 ako hlavná účtovníčka spreneverila peňažné prostriedky jednej zo súkromných škôl v piatom bratislavskom okrese. Za účelom úhrady nákladov spojených s prevádzkou školy opakovane z dvoch bankových účtov poškodenej školy vykonala výbery peňažných prostriedkov v rôznych výškach. V iných prípadoch peňažné prostriedky z bankových účtov školy previedla prostredníctvom internet bankingu na vlastný bankový účet. Takto získané finančné prostriedky v celkovej výške viac ako 63.000,-€ však do pokladnice školy nevložila, ale tieto si ponechala pre vlastnú potrebu. Vyšetrovaním tohto zločinu sa aj naďalej zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V.

 

Krádež vlámaním v priestoroch obytného domu v druhom Bratislavskom okresePolícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý sa v dňoch od 14.04.2014 do dňa 15.04.2014 vlámal do pivničných priestorov jedného z obytných domov na Stavbárskej ulici v Bratislave. Páchateľ cez vetracie okno vnikol do  vestibulu a následne do vnútorných pivničných priestorov, kde odcudzil z jednej z pivníc  za použitia násilia elektrický kábel, sadu vidlicových kľúčov, bezpečnostné kovanie dverí a viacero kusov náradia. Uvedeným konaním vznikla škoda krádežou  vo výške cca. 345,- Eur r a škoda poškodením majetku v zatiaľ nezistenej výške. Poverený príslušník PZ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. V prípade dokázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na dva roky.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign