Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Poistenie CK je falošným pocitom bezpečia

Miloš MajkoDátum25. 07. 2012 11:30:41TémaCestovanie

Otvorená téma krachov cestovných kancelárií a  rôznych internetových  (aj iných) obchodov čitateľov zaujala. Predpokladal som, veď vždy - zdôrazňujem slovíčko vždy - ide v konečnom dôsledku o peniaze klientov.

Mnohí ľudia sa pri zakupovaní zájazdu v  SK  ukájajú falošným pocitom bezpečia, nakoľko  CK  je zo zákona povinná mať poistenie proti úpadku. Neuvedomujú si  (asi som nebol úplne najhorší z matematiky)   výrazný nepomer  medzi výškou poistného krytia v prípade insolventnosti  CK, teda jej  krachu a objemom predaných zájazdov, teda reálnou  výškou  záväzkov voči klientom. A to už nehovorím o záväzkoch  CK voči dodávateľom služieb.

Jeden z posledných prípadov poskytol vytriezvenie  klientom skrachovanej  CK:

"V těchto dnech rozesíláme klientům CK BG Travel informační dopisy," uvedl mluvčí pojišťovny Cívka. Podle něj si samotný návrat klientů do vlasti vyžádal náklady, jež vysoko překročily limit pojistného plnění, který si určila CK BG Travel a nese za něj plnou odpovědnost.

Limit pojistného plnění byl podle Cívky pouze 120 tisíc Kč. Cestovka však prodala několikanásobně více zájezdů, než na kolik byla pojištěna."

Zdroj: iDNES.cz


- - -

Je len ešte väčším kocúrkovom, výsmechom bežnému človeku a dôvodom povyhadzovania tých, ktorí zákony tvoria a bránia k zodpovednosti tých, ktorí ich schvaľujú, že všetky náklady  - aj na to samotné poistenie  zaplatí klient, ktorý ako väčšinou jediný na krach  CK doplatí najviac. Až komicky teda vyznieva fakt, že klient zaplatí aj samotnú poistku  CK, z ktorej plnenia  (neplnenia)  dokonca nemusí mať vôbec nič.

A nech mi nik nehovorí, že takáto legislatíva nie je aj u nás tvorená úmyselne. Preto sa pýtam - čo nakoniec zostane bežnému človeku, aby sa dovolal práva?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Onanym | 25-07-2012 16:43:58
........www.........sk (nechcem robit reklamu) + objednat hotel a ist sam.
Seeker | 25-07-2012 14:21:41
zlatí komunisti.....

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign