Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Podivné zasadania OZ Brunovce.

Juraj KuklaDátum19. 12. 2012 09:29:25TémaBlog Juraja Kuklu

Na sobotu ráno o 9.00 , 15.12.2012 zvolala starostka zasadanie, kde mali poslanci schváliť jej zmeny rozpočtu, ktoré si robila v r. 2012, rozpočet na r. 2013, miestne dane, správu audítora, prenájom kultúrneho domu, výstavbu 110 KV vedenia, nezaplatené faktúry, platbu za kanalizáciu, kúpa čerpadla na ČOV a akési obecné noviny. Čiže najzásadnejšie zasadanie roka možno celého desaťročia v najpodivnejšom termíne pred Vianocami v sobotu ráno!!! Na zasadanie som sa za občanov dostavil ja jediný a za poslancov p.Mihalčík. Poslanec Michalka telefonoval že o zasadaní ani nevie, p.Barcík sa ospravedlnil a zástupkyňa starostky p. Smiteková mi oznámila, že zasadanie sa koná 17.12.2012? Starostka zavolala poslancovi pánu Cibuľkovi „Roman nemusíš chodiť“ a zasadanie zrušila. Prehlásila, že poslanci sú ospravedlnení aj zástupkyňa starostky, ktorá je vraj chorá.

 
Podivné zasadania OZ Brunovce.

Mám podozrenie, že niekto tu robí podivné ťahy a klame. Na tabuli pred úradom sa objavil oznam, že zasadanie je preložené na 19.12.2012 o 17,00 a na internetovej tabuli naďalej starostka metie verejnosť, že zasadanie sa už konalo 15.12.2012.

Nevdojak ma teraz napáda: “Pre všetkých je pripravený guláš z pštrosieho mäsa, diviny a skvelé víno so Svätojurskej vinotéky. Nezabudnite si zo sebou priniesť dve veci, dobrú náladu a lístok na ktorom budete mať napísané svoje nápady a podnety. (Samozrejme že toto neplatí dnes, toto bola len volebná kampaň starostky)

Jeden nápad ale aj tak prikladám:

Otvorený list samospráve Brunovce:

Obec Brunove

Starostka obce J.Masárová

Zástupkyňa starostky K.Smiteková

Hlavný kontrolór obce M.Majerník

Obecné zastupiteľstvo

 

Pripomienky k návrhu rozpočtu na r. 2013 a činnosti samosprávy Brunovce

Podľa dlhodobého skutkového stavu v obci, podávanie pripomienok k rozpočtom v Brunovciach nemá žiadnu relevanciu, lebo každoročný „schválený vyrovnaný rozpočet“ ktorý navrhuje hlavný kontrolór vždy schváliť a poslanci ho odhlasujú, je de-facto fraška, a končí deficitom. Dôvod je podľa mňa, že starostka si rozpočet protiprávne počas roka mení, zákonnú evidenciu nevedie a nakoniec sanuje jeden úverďalším úverom , ktorý jej poslanci zasa schvália. Dokedy?

Poslanci nemajú, nevedia poskytnúť informácie o základných otázkach ani konaní starostky. Podľa mňa je chyba v tom, že„poslanci nie sú poslancami, hlavný kontrolór nieje hlavný kontrolór“ starostka nerešpektuje platné zákony, obec dostáva protesty, upozornenia prokurátora.

Napriek tomu Vám dávam návrh na reálnu zmenu, ktorou by ste Vy naši zástupcovia, poslanci, mohli občanom obce pomôcť a zrušiť dlhodobo zaužívaný neprávny stav v obci.

 

  1. Zrušiť zvýšenie platu starostke J.Masárovej, ktoré ste jej už druhý rok odhlasovali. Mesačne stojí daňových poplatníkov 1700 Eur plus ďalšie. Odmena sa všade udeľuje za výsledky práce a podľa všeobecnej mienky si to vôbec nezaslúži.

  2. Vymáhať od bývalého starostu obce peniaze, pokuty ktoré ste na návrh starostky uvalili platiť občanom daňovým poplatníkom obce t.j. 1,5 mil korún za pokutu - nájomné byty a za zbytočnú dražbu obecného majetku 80 000 korún ...

  3. Vystúpiť z organizácie ZMOS a tým zrušiť platby, ktoré im „za každú hlavu občana“ zasielate i keď keď občan s týmto združením starostov a primátorov nesúhlasí.

  4. Na margo týchto úspor znížiť občanom miestne dane a poplatky, lebo mnohí občania už nemajú ani na živobytie.

  5. Nejednať pokútne, netransparenete, v prospech osobných záujmov niekoho, ale s občanmi a pre občanov, tak ako to pred voľbami hlásala starostka.

  6. Navrhujem zvolať verejné zhromaždenie občanov. Je tu dosť pálčivých problémov npr. sfušovaná, zapchávacia kanalizácia, pokuty obci, faktúry, machinácie pri stavebnom konaní, problémy s firmou poslanca, zvyšujúci sa deficit obce, netransparentné narábanie s financiami obce, zlá kontrola, nezákonnosti vymáhania daní, neinformovanosť občanov, dlhodobá nefunkčnosť zástupkyne starostky atď.

 

17.12.2012

Juraj Kukla

člen správnej rady Združenia občanov miet a obcí Slovenska kuklaj@zomos.sk

http://brunovce.otvorene.sk/aktualne/podivne-zasadania-oz-brunovce 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
NEW Dnes | 19-12-2012 20:51:27
Práve som sa vraátil z ďalšieho pokračovabnia primitívnej frašky zasadnia zvolaného zasa na dnes 19.12 o 17,00 lebo si mysleli, že neprídem. Ale prišiel som aj s kamerou. Poslaci nikde, starostka zasadanie zrušila, poslanci zasa ospravedlnení. Zreje chcú skúšať dovtedy, dokedy sa nestane že neprídeme. Hnus anarcia toto sa im nepodarí.
Juraj Kukla ZOMOS
bohužiaľ | 19-12-2012 19:43:01
takýchto obcí je na SVK celý zástup...
postreh | 19-12-2012 15:26:12
Brunovce ... Šoporňa ??? Čistá podobnosť starostovania starostky a starostu ...kde to žijeme?

V Brunociach chýba už len Slovenský Pavarotti... dobrý kamarát nášho starostu , sme jednoducho lepší...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign