Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Poďakovanie za finančný príspevok na rehabilitačnú liečbu Martinka Kóšu

24

Hovorí sa, že každý z nás má svoj osud predurčený a čo sa nám v živote stane sa tak aj stať malo. Osud malého Martinka vo veku štyroch rokov nebolo bezstarostne si užívať detstvo, ale ťažko bojovať o svoj návrat k zdraviu. Bolo to minulý rok, kedy v čase bežného detského šantenia stačila jedna jediná sekunda a Martinkov život nabral úplne iný smer, ako mu jeho blízky vysnívali. Martinko nešťastne zakopol a následkom pádu utrpel úraz hlavičky. To čo nasledovalo potom si ani jeden rodič ani v tom najhoršom sne nechce predstaviť. O tom ale už bližššie napísala rodina malého Martinka.

Pri našom stretnutí sa im o Martinkovi veľmi ťažko rozprávalo a bolo vidieť, že len - len udržali slzy na krajíčku. Cieľom stretnutia bola prosba uverejniť verejné poďakovanie všetkým ľuďom, ktorí Martinkovi podali pomocnú ruku, boli rodine oporou a čo je nemenej dôležité finančne prispeli na Martinkovu nákladnú liečbu.

 

Poďakovanie za finančný príspevok na rehabilitačnú liečbu Martinka Kóšu.

 

Touto formou chceme poďakovať priateľom, známym a firmám, ktorí boli ochotní nám pomôcť pri rehabilitačnej liečbe 4-ročného Martinka Kóšu, ktorému sa minulí rok stal vážny úraz hlavičky, s ťažkými následkami, krvácaním do mozgu, následným opuchom mozgu, kedy bola nutná rýchla operácia vybratia lebečnej kosti. Nasledovalo uvedenie do umelej kómy a neskôr do umelého spánku. Bolo to veľmi ťažké obdobie nášho života.

Maťko sa dnes úspešne zotavuje, však následkom úrazu nastalo poškodenie ľavej dolnej končatiny, kedy je potrebná dôsledná a cielená rehabilitácia. Po návšteve rehabilitačného centra RENONA v Šúrovciach, ktoré sme navštívili na základe ich výborných preferencii, sme boli ich lekármi odporúčaní, že je možná náprava pohybového aparátu.

Martinko nastúpil na prvú liečbu od 4.3.2013 do 16.3.2013, nakoľko ide o veľmi nákladnú rehabilitáciu / mal by ju absolvovať aspoň 4x / bez možnosti preplatenia zdravotnej poisťovne sme hľadali možnosť určitou čiastkou prefinancovať pobyt Martinka v centre RENONA v Šúrovciach.

Jeho prvý pobyt bol uhradený za finančnej pomoci Martinkových rodičov, starých rodičov, prarodičov a celej rodiny ale aj rodín Milana Lukáča Sereď, Petra Žileckého Sereď, Maroša Šuláka Sereď, Františka Farbulu Sereď, Miloša Boledoviča Sereď, Františka Ondrušeka Vlčany, Mareka Urbáneka Sereď, Romana Kujoviča Sereď, firma SAGROP s.r.o. Šaľa, Ing. Štefan Filo – TRASER s.r.o. Galanta, JOPI TRADE s.r.o. Vlčany a všetkých tých, ktorí nechceli byť menovaní.

Príspevky budú i naďalej použité na ďaľšiu Martinkovú rehabilitáciu.

Všetkým tým, ktorí prispeli, alebo nám inak pomohli z celého srdca ďakujeme.

Osobitné poďakovanie patrí Detskej klinike anestéziologie a intenzívnej medicíny DFNsP  v Bratislave pod vedením MUDr. Jozefa Koppla a Klinike detskej chirurgie pod vedením Doc. MUDr. Jána Trnku, CSc a hlavne operujúcemu neurochirurgovi MUDr. Františkovi  Hornovi, rehabilitačnému stredisku na MsP v Seredi a rehabilitačnému centru  RENONA rehabilitation v Šúrovciach.

Ďakujeme

rodina Kóšová a Juríková

 

 


Fotogaléria k článku:

24
Autor: J.Kóša
24
Autor: J.Kóša
24
Autor: J.Kóša

Zobraziť všetky fotografie
24
Autor: J.Kóša
24
Autor: J.Kóša
24
Autor: J.Kóša

24
Autor: J.Kóša
24
Autor: J.Kóša

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Kika | 26-03-2013 22:56:19
nejde mi vám napísať neviem prečo ... a tu mi ho nemožete poskytnúť?
Registrovaný Iveta Tóthová Iveta Tóthová | 23-03-2013 20:46:55
Kika - v kontaktoch je môj mail, napíšte mi a ja Vám ho dám k dispozícii.
kika | 23-03-2013 18:20:00
rada by som napísala pre neho do modreho z neba ale potrebujem na mamu kontakt
Maťa | 20-03-2013 12:24:42
Maťko do toho! Skoré uzdravenie Ti prajú kamaráti Alexko a Tobiasko.
Jaroslav Kóša-dedko | 20-03-2013 11:18:12
Všetkym za prianie skorého uzdravenia Martinka ĎAKUJEME. Martinko nastupuje 10.6.2013 na svoj druhý pobyt.
Pre ..., Martinko v škôlke nespadol, spadol pri mne na dvore.
Diana Eliášová | 19-03-2013 22:28:24
nie nestalo sa to v skolke.
.... | 19-03-2013 19:18:10
Tento chlepec ževraj spadol v školke ked sa hral :/
Daniela Pazúrová | 18-03-2013 18:48:13
Martinko prajeme Ti skoré uzdravenie a Matejko Ťa pozdravuje.
Diana Eliášová | 18-03-2013 18:03:28
Martinko, Tebe aj Tvojim rodicom a celej rodine prajeme vela sil, sme velmi radi, ze sa Ti dari a coskoro sa pridas k svojim spoluziakom zo skolky. Jakubko Ta casto spomina. :)

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign