Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Počet cestujúcich v žltých expresoch medzi Bratislavou a Košicami rastie aktuálne o 32 %, mesačne odvezú takmer 100 tisíc ľudí

815

RegioJet  |MM|  V roku 2016 prepraví RegioJet svojimi vlakmi 7,3 milióna cestujúcich. Väčšina z nich bude na Slovensku

Od zmeny grafikonu v decembri 2015 do polovice februára 2016 prepravili žlté expresy RegioJetu medzi Bratislavou a Košicami približne 187 tisíc cestujúcich. Počet cestujúcich však naďalej rastie a to od 17. januára 2016, kedy navýšil RegioJet kapacitu vlakových súprav o ďalšie vozne. Za posledný mesiac sa tak počet cestujúcich vyšplhal až na 99 tisíc mesačne, čo je 32 % nárast počtu cestujúcich oproti rovnakému obdobiu počas minulého roka. Denne tak využíva vlaky RegioJet oproti minulému roku naviac až 750 nových cestujúcich.

V roku 2016 plánuje RegioJet previezť vo svojich vlakoch 7,3 milióna cestujúcich

-         3,6 milióna na linkách v ČR a medzi ČR a SR

-         1,2 milióna na linke Bratislava – Žilina – Košice

-         2,5 milióna na linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno

 

"U cestujúcich evidujeme stále zvyšujúci sa záujem o naše vlaky. Kým minulý rok sme nimi mesačne na Slovensku odviezli približne 75 tisíc cestujúcich, dnes sa blížime k rovným 100 tisíc cestujúcich mesačne," hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

"Je to ukážka toho, že o kvalitnú dopravu majú ľudia záujem. Do vlakov sa nám podarilo dostať aj takých cestujúcich, ktorí by za iných okolností verejnou dopravou nikdy necestovali. Vlaky RegioJet totiž ponúkajú niekoľko vozňových tried, ktoré si môžu cestujúci zvoliť podľa toho, či požadujú luxus a chcú si počas cesty oddýchnuť a vyrelaxovať sa, alebo sa zabaviť a pozrieť si film, príp. pracovať počas cesty. Širokou škálou ponuky vozňových tried sa snažíme vyhovieť každej skupine cestujúcich," dodáva Radim JANČURA.

Žlté expresy dokázali, že cestovanie s deťmi nemusí byť otravné. V každom vlaku sa nachádza špeciálne upravený vozeň s detskou herňou, v ktorej majú deti veľký priestor na pohyb. Vybavená je aj rôznymi hračkami a menším kinom, v ktorom sa premietajú detské rozprávky - napr. obľúbený Krtko.

 

Počet cestujúcich sa bude ešte zvyšovať. RegioJet pridá k vlakom nadväznú autobusovú dopravu

RegioJet v súčasnosti analyzuje trasy, na ktoré by mohol vstúpiť so svojimi žltými autobusmi. Pri výbere sa opiera aj o výsledky ankety, ktorú nedávno spustil medzi cestujúcimi. Tí sa zhodli, že najväčší záujem o Jančurove autobusy je na východnom Slovensku.

"Je to ďalšia príležitosť získať nových cestujúcich. Naše autobusy plánujeme smerovať najmä do oblastí, ktoré sa nachádzajú v prirodzenom spádovom okolí staníc našich vlakov. Autobusy by tak od vlakov zabezpečili nadväznú dopravu ďalej po Slovensku aj do okolitých krajín," prezradil Radim JANČURA.

Ďalší impulz pre rast RegioJetu – zmena značky autobusov STUDENT AGENCY na RegioJet

Ďalší impulz v raste počtu cestujúcich očakáva RegioJet v priebehu tohto roka, kedy značku RegioJet začne používať aj medzinárodná sieť žltých autobusov STUDENT AGENCY. RegioJet sa tak stane najsilnejšou stredoeurópskou vlakovou a autobusovou dopravnou sieťou, ktorá spája kľúčové centrá na Slovensku a v Českej republike s európskymi metropolami. Vznikne tak prepravná sieť RegioJet, ktorá bude mať v nasledujúcich rokoch potenciál prepraviť ročne 15 - 20 miliónov cestujúcich.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign