Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Písanie po stene? Dovolené

Comm |MM| Žiaci zo Základnej školy na Golianovej ulici v Banskej Bystrici už nepíšu na tabuľu. Učitelia ich paradoxne chvália za písanie po stenách. Klasické, drevené tabule totiž nahradili špeciálnym náterom, ktorý premení každú hladkú stenu na plochu, po ktorej sa dá písať a kresliť fixkami.

 

Bratislava, 10. júna 2014. Banskobystrická škola je jednou z prvých dvoch na Slovensku, kde využitie náteru už niekoľko mesiacov testujú. Žiaci aj učitelia v tomto prípade našli spoločnú reč, rozmerné plochy na písanie sa im páčia viac, ako tradičné tabule. Stenu považujú za praktickejšiu.

 

„V prvom rade sme získali oveľa väčšie plochy, na ktoré sa zmestí viac učiva,“tvrdí riaditeľ školy Peter Zlevský. Učiteľ môže podávať plynulý výklad bez častého zotierania. Keďže je  na stenu možné premietať učivo z projektora a rovno písať do obrazu, získali všestranne využiteľnú, interaktívnu plochu.

Pedagógovia si pochvaľujú tiež svetlejšie triedy. Týždenníci nemajú starosti s neodstrániteľným kriedovým povlakom a suchými rukami, ktoré zostávajú po zotretí tabule špongiou. Na zotieranie stačí suchá handrička a stena je znova pripravená na písanie. Minulosťou je prašnosť, alergie a ekzémy, ktoré krieda spôsobovala niektorým deťom.

 

Žiaci priznávajú, že si na novú tabuľu chvíľu zvykali, no píše sa im dobre. Mnohí by dokonca privítali ešte väčšie plochy či písanie po laviciach. Ten istý náter totiž možno naniesť aj na stoly či sklenené výplne vitrín. Výrobca dáva na kvalitu povrchu desaťročnú záruku.

 

Náter Smart Wall Paint je univerzálne riešenie. „Naša najväčšia výhrada voči tejto novinke bola, že nie je magnetická,“ hovorí riaditeľ. „O pár dní si však budeme mať možnosť vyskúšať aj magnetickú verziu.“

 

Pozitívne skúsenosti s náterom hlásia aj zo základnej školy Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici v Bratislave, kde majú steny na písanie už v siedmich triedach. Postupne nimi chcú vybaviť všetky učebne. Ako hovorí riaditeľ Gabriel Kalna, vyjde ich to lacnejšie ako zaobstaranie nových tabulí. Kým klasická tabuľa stojí okolo 650 eur, náter Smart Wall Paint trikrát menej.

 

Náter Smart Wall Paint sa predáva v bielom a prehľadnom prevedení. Možno ho nanášať na akýkoľvek hladký povrch, či už je to stena, dvere, skriňa, stôl alebo dokonca okno či iná sklenená výplň. Náter je zdravotne nezávadný, takže je bezpečný aj pre deti. Viac informácií nájdete na www.smartwallpaint.sk

 

 

O Smart Wall Paint

Kreatívny náter Smart Wall Paint vznikol v roku 2011 v írskom Dubline. Vývoj náteru, ktorý premení omietku, drevo, kov, sklo a iné hladké povrchy na plochu na písanie a kreslenie, trval asi dva roky. V novembri 2011 sa začal jeho predaj a  rýchlo sa presadzuje na mnohých zahraničných trhoch. Využívajú ho firmy ako Google, SAP, NBC Universal, Tesco, Marks & Spencer, Vodafone či Virgin, ale aj mnohé univerzity, školy a dokonca domácnosti. Smart Wall Paint sa obchoduje po celom svete pomocou lokálnych distribútorov. Zakúpiť si ho možno aj on-line prostredníctvom webových stránok. Na Slovensku jeho predaj zabezpečuje spoločnosť smartown s.r.o..

Ďalšie informácie na www.chytrastena.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign