Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

OZ POMOCNÍČEK zo Serede bude pomáhať chorým detičkám

24

O rodine Miškolciových sme už na našej stránke písali. Ich synček Tobias trpí vážnou diagnózou lisencefalia. Je to krásny jeden a pol ročný chlapček a  rodičia robia pre neho všetko čo je v ich silách, aby mu jeho osud zmiernili. Každý malý pokrok je výsledkom veľkej driny a ako hovorí jeho mamička Miška, každý pokrok sú také malé Vianoce. 

Postihnutých detičiek je ale v našom meste a okolí viac. Niektoré rodiny o sebe vedia, niektoré sa trápia s osudom sami. Mať postihnuté dieťatko si vyžaduje veľa - veľa psychickej ale aj fyzickej sily a na liečbu a rehabilitácie takýchto detí je potrebných aj nemálo finančných prostriedkov. A práve financie sa niekedy stávajú kameňom úrazu.  Aj zdravé dieťatko stojí rodinu množstvo financií no starostlivosť o postihnuté dieťa stojí oveľa viac. Niekedy to rodina nezvláda a nevedia ako pokračovať ďalej. Vtedy je dôležité vedieť, že existuje niekto, kto vie podať pomocnú ruku.

V uplynulých dňoch bolo v našom meste založené OZ POMOCNÍČEK, ktorého náplńou je pomoc práve takýmto rodinám. Založili ho tri obyvateľky Serede. Jednou je už spomínaná Michaela Miškolciová, druhou je Daniela Matušková ( mnohí ju poznáte ako fotografku )  a treťou je Ľubomíra Poláková. ktorá má dvojročnú dcérku Nikolku s diagnózou DMO.  Prečo tak učinili a čo je náplňou občianskeho združenia si už prečítate v nasledovnom rozhovore:

 

Prečo ste toto OZ založili a čo je jeho cieľom?

Prvotná myšlienka vzniku OZ bola jedna veľká náhoda, pri ktorej sa stretli tri mamičky rozhodnuté robiť dobrú vec, len nevedeli ako na to. Slovo dalo slovo a o pár dní už boli na papieri myšlienky, nápady, plány, stanovy... Dve z nás máme zdravotne postihnuté dieťatko a vieme, čo starostlivosť o takého drobca obnáša. Vieme, že „inak obdarené detičky“ ,ako ich my voláme, sa nenarodili iba nám. Mnoho rodín bojuje za svoje dieťa zo všetkých síl, i keď niekedy už aj z posledných. Práve týmto rodinám chceme poskytnúť pomoc, či už materiálnu, finančnú a ak to bude v našich silách aj psychickú.

Kto je členom OZ ?

Správnu radu OZ POMOCNÍČEK tvorí predsedníčka Daniela Matušková a dve ďalšie členky Ing. Michaela Miškolciová a Ing. Ľubomíra Poláková.

Chystáte rôzne charitatívne akcie, kde budete výťažky prerozdeľovať chorým detičkám, kto má nárok na finančnú pomoc ? Myslím, ako sa OZ dozvie o chorých deťoch, či vás majú rodičia kontaktovať a či budete preverovať napr. aj majetkové pomery.

Výťažky a sponzorské dary budeme prerozdeľovať na základe žiadostí, ktoré rodičia vyplnia. Žiadosť bude zverejnená a poskytnutá na stiahnutie na našej webovej stránke www.pomocnicek.sk. Rodičia budú vypĺňať tiež majetkové pomery rodiny. Ak sa však dozvieme o rodine so zdravotne postihnutým dieťaťom napríklad prostredníctvom www.seredonline.sk alebo iných médií, bude pomoc iniciovať my samy.

V týchto dňoch práve pripravujete prvé akcie, aké ?

O pár dní sa začne predávať kalendár na rok 2013. Kalendár sa skladá z fotiek našich prvých dvoch Pomocníčkov Nikolky Polákovej a Tobiaska Miškolciho. Preto bude výťažok z predaja rozdelený im dvom. No ak sa v budúcom roku pridajú k Nikolke a Tobiaskovi ďalší Pomocníčkovia, môžu predajom kalendára získať finančné prostriedky aj oni.

Ďalším projektom je 1. Vianočný benefičný koncert, ktorý sa uskutoční 17.12.2012 o 18:30 v DK v Seredi. Pozvanie prijali mnohí speváci a známe osobnosti, ktorým je naša myšlienka sympatická a prídu nás podporiť. Viac sa dozviete v promo videu.

http://www.youtube.com/watch?v=yQcKRXxXYB8&list=FLjFLw9VZXom8HMNQ108YUjw&index=1&feature=plpp_video

Výťažky budete prerozdeľovať chorým deťom, akým systémom ich budete prerozdeľovať?

Všetky vyzbierané peniaze budú vložené na účet OZ POMOCNÍČEK a prerozdelené budú na základe žiadostí. Vyzbieranú sumu ako aj spôsob prerozdelenia zverejníme na stránke.

Určite sa nájde veľa ľudí ochotných Vám pomáhať, kto s Vami môže spolupracovať a akú formu pomoci privítate ?

Prijímame pomoc v akejkoľvek podobe a budeme poctení spoluprácou s každým, kto nám podá pomocnú ruku.

Miška Vy sama máte postihnuté dieťa, Tobiaska, takže najlepšie viete posúdiť, čo obnáša starostlivosť o takéto dieťa ako po finančnej stránke tak aj po psychickej. Veľa mamičiek sa nevie vyrovnať s postihnutím svojho dieťaťa, sú mamičky, ktoré sú natoľko vyčerpané, že nevládzu. Pokiaľ sa na Vás obráti niekto o psychickú pomoc viete poskytnúť aj takúto formu pomoci ? Budete spolupracovať s odborníkmi aj v tejto oblasti ?

Ak to bude v našich silách, veľmi rada takúto pomoc poskytnem ako ja , tak aj Ľubka Poláková. Častokrát veľmi pomôže nájsť spriaznenú dušu s podobným osudom, tak ako som našla ja Ľubku. Máte sa s kým podeliť o tie maličké pokroky, ktoré sú pre rodičov zdravých detí samozrejmosťou. No pre nás je to tá najväčšia odmena za našu snahu a nekonečné cvičenie. Ako my hovoríme, mávame Vianoce viackrát v roku...

Čo sa týka odbornej pomoci, budeme sa snažiť nájsť odborníkov ochotných s nami spolupracovať.

Na sociálnej sieti ste založili stránku Pomocníček OZ, aké sú zatiaľ ohlasy ?

Za dva týždne existencie profilu na facebooku máme 305 priaznivcov. Tešíme sa aj slušnej návštevnosti našej webovej stránky www.pomocnicek.sk. Cítime podporu zo všetkých strán a to nám dodáva obrovskú chuť do práce a entuziazmus.

---

Zakladateľkám OZ POMOCNÍČEK želáme, aby sa im vo všetkom darilo. Aby sa im ich sen, pomáhať deťom, stal realitou. Lebo najkrajší dar je niekomu pomôcť práve v tej chvíli, kedy to najviac potrebuje...

---

AKTUALIZÁCIA : kalendáre na rok 2013 sú už v predaji na nasledovných miestach v Seredi: H-sport, Športclub ( fut. štadion), Novinový stánok v Kauflande, v Salóne Dolce Vita (svadobný salón oproti Lidlu )

 


Fotogaléria k článku:

24
Autor: ...

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
otázočka | 19-12-2012 11:49:49
Pán Majko a nejaké fotečky z toho koncertu pomocníček nie sú??
zlatučké detičky | 18-12-2012 19:08:22
určite si nezaslúžia taký osud. Myslím že v porovnaní s ochotou bežných občanov ktorí dokážu poskytnúť aj keď len symbolickú finančnú pomoc by bolo v tomto predvianočnom čase priam bombastické keby sa k nejakému nezištnému daru odhodlali aj Tobiasovi starí rodičia. Tie záplavy mundúrov predsa išli medzi poľovníkmi a rybármi ako teplé rožky a určite za viac ako kalendáriky.
krása :) | 18-12-2012 12:27:32
Bolo to krásne ..Síce mám málo rokov aby som tomu všetkému chápala ale keĎ som videla ako sa tie detičky tešia zo života začala som rozmýšlať že ako možu niektorí s prepáčenim debili drogovať a podobné veci ...čo by dali za ich zdravie tie malinké deťúrence ..bolo to krásne zorganizované aj keď som tam prišla viac menej len koli harichovi čím dlhšie osm tam bola tým som si začala uvedomovať že tých 5 eur išlo na krásnu vec a až ma zahrialo pri srdci ďakujem za krásny deň ..dúfam že bude takýchto akcii viac a viac :) Teším sa a Držím všetkým maimčkám palce ! :)Ste silný :)
Pravda | 18-12-2012 11:23:10
Prosim vás pekne nemáte náhodou prispievat a pomáhať takým ktorý to ozaj potrebujú? Včera na koncerte tá mamina čo si prišla po finančnú pomoc pre svoje dieťa, zo zlatým náramkom,zlatými prstenmi a zlatým náramkom to fakt tak potrebovala? Nechcem nič hovoriť ale takéto ženy ma priam iritujú,zlatom ovešaná vystúpi na javisko a preberie si peniaze? Hmmm pekné teda
Ach jaj | 25-11-2012 23:29:50
No kúpili sme si dnes kalendárik, ale forma akou nám ho predali ma až zarazila. Pýtali sme sa čo stojí ten kalendárik? A odpoved- môžete dať koľko len chcete,je to na vás koľko prispejete,ale bežná suma sú 3 eurá!! Tak to ma akože dosť zarazilo,tak nenápadne vás dotlačia k tomu aby ste im dali čo najviac. Až mi bolo blbé dať presne tie 3 eurá čo pôvodne stojí,kedže mi milá pani predavačka namiesto odpovede že 3 eurá ,najskôr tak okolkami a nenápadne tlačila že je to na mne koľko prispejem a až potom mi povedala sumu!! Neľutujem kúpu,ale hentak motať ľudí aby prispeli viac a viac ako 3 eurá?? Ved po tých rečiach je človeku až trápne dať len tie 3. Stačilo by povedať že cena je 3 ale prispieť môžme koľko chceme a nie tam motať hlavy aby sa ľudia cítili trápne príspevkom ktorý pôvodne chcú

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign