Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Otvorený list predsedovi SDKÚ-DS - Ing. Bc. Pavlovi Frešovi.

Miloš MajkoDátum24. 02. 2013 18:36:05TémaINFOSLOBODA

Dnes sme od poslancov MsZ v Trenčianskych Tepliciach dostali e-mail so žiadosťou o uverejnenie otvoreného listu  predsedovi SDKÚ-DS - Ing. Bc. Pavlovi  Frešovi. V e-maili bola vyslovená žiadosť poslancov o uverejnenie aj priložených príloh. Všetko uverejňujeme bez akýchkoľvek zásahov a úprav.

- - -

Poslanci MsZ v Trenčianskych Tepliciach : Ďurmeková Zuzana, PhDr.Kočiš Marian, MUDr.Oriešek Roman, Mgr.Psotná Monika, Ing.Strieška Peter, MUDr.Žbirková Darina Členovia finančnej komisie v Trenčianskych Tepliciach : Chyla Igor, Lupták Peter, Mano Ján

                                                                                                                Tr. Teplice 24. 02. 2013

Otvorený list predsedovi SDKÚ-DS - Ing. Bc. Pavlovi  Frešovi.

 

Vážený pán predseda SDKÚ-DS,

udalosti posledných dní a Vaše vyjadrenie v denníku SME uverejnenom 19.02.2013 pod názvom “ POLÍCIA NAŠLA ZA UDANIAMI PRIMÁTORA TRENČIANSKYCH TEPLÍC. Úrady dostali sťažnosti na poslankyne Trenčianskych Teplíc. Znalec zistil na obálkach písmo primátora“

nás vedú k tomu, aby sme Vám prezentovali náš názor na uvedené skutočnosti a na Vášho člena strany PhDr. Štefan Škultétyho, niekdajšieho riaditeľa kancelárie ministerstva obrany Juraja Líšku a Martina Fedora a súčasného primátora Trenčianskych Teplíc a vyslovili žiadosť, aby strana SDKÚ-DS zaujala oficiálne stanovisko a vyvodila personálne dôsledky.

   PhDr. Štefan Škultéty – člen Ústrednej rady SDKÚ-DS, nielenže písal na poslancov udania, na polícii krivo vypovedal, ale ešte aj nepravdivo obviňoval ďalších poslancov a členov komisie s cieľom vyvolať medzi nimi a občanmi vzájomnú nedôveru, nevraživosť a napätie. Primátor mesta dostal od občanov mandát na to, aby robil pre ľudí, ľudí spájal a vytváral v meste vhodné podmienky pre život občanov. Toto jeho konanie je odsúdenia hodné, morálne nízke a spoločensky nebezpečné, hlavne keď útočí svojim anonymom na nevinné sirôtky z detského domova, ktoré nemôžu za svoj životný údel a skôr si zaslúžia naše pochopenie, podporu a porozumenie a zároveň primátor podporuje na svojom profile facebooku „verejnú popravu poslancov, ktorí majú iný názor.“ Primátor je osoba verejne činná a známa, sú na ňu kladené zvýšené nároky týkajúce sa nielen čestnosti a hodnovernosti, ale aj jej úcty k Ústave SR, k ústavným zákonom, k zákonom a k ostatným všeobecne záväzným právnym predpisom a tiež k ochrane dôstojnosti, cti, dobrého mena a povesti každej fyzickej osoby!

   Udivuje nás a zaráža Vaše vyjadrenie uverejnené v Denníku Sme: ,,SDKÚ za Škultétym stojí. O prípad sa zaujímal šéf strany Pavol Frešo. „Počkáme si na koniec vyšetrovania. Nedá sa vylúčiť ani zámer poškodiť primátora, ktorý zvažuje právne kroky“, pretože teória, ktorou sa obhajoval Váš stranícky kolega, člen Ústrednej rady SDKÚ a primátor Trenčianskych Teplíc, že mal vypísané obálky na stole a niekto mu ich zobral zo stola je nezmyselná a dokazuje opäť klamstvo, pretože primátor asi zabudol, že na obálku taktiež svojim písmom okrem adresy napísal aj : ,,riaditeľka úradu vec: sťažnosť na výkon práce profesionálneho rodiča“

Taktiež expertíza PZSR dokázala, že aj v druhom udaní poslanom na poslankyňu Zuzanu Ďurmekovú primátor falšoval podpis poslankyne Mgr. Moniky Psotnej.

 

Pán predseda Frešo o daných udaniach ste boli informovaný už v našom liste v prílohách zo dňa 18.10.2012, kde sme Vás už vtedy žiadali o poskytnutie pomoci, ale hlavne sme Vás upozorňovali na nevýhodné rozpredaje mestského majetku, ktoré dokazovala aj správa NKÚ. Bohužiaľ ste na tento list doteraz vôbec nereagovali. Uvedený list bol taktiež zaslaný viacerým médiam, predsedovi vlády SR, prezidentovi SR, vďaka ktorému sa podľa nášho názoru niektoré veci dali do pohybu.

Pán predseda SDKÚ-DS, žiadame Vás o Vaše oficiálne stanovisko, stanovisko strany SDKÚ-DS, ktorá verejne deklaruje transparentnosť, demokraciu a má ambíciu spolupodielať sa na riadení našej vlasti – Slovenskej republiky. Žiadame Vás, nie o odsúvanie kauzy do stratena s nič nehovoriacimi alibistickými vyjadreniami – typu počkajme si..., ale o jasný postoj a pomoc pri očiste tejto spoločnosti od podvodníkov a udavačov.

Podrobnejšie informácie o danom prípade sú taktiež zverejnené na : http://www.seredonline.sk/clanky/primator-falsoval-podpisy/

http://trencin.sme.sk/c/6708477/policia-nasla-za-udaniami-primatora-trencianskych-teplic.html

RTVS Správy 19.2.2013  https://www.facebook.com/photo.php?v=4230409601503&set=o.306453412734723&type=2&theater

 

Prílohy:

1.) Znalecký posudok – Kriminalistický a expertízny ústav PZSR,
2.) Odpoveď na žiadosť o prešetrenie pracovnoprávnych predpisov-Inšpektorát práce TN
3.) Sfalšovaný podpis poslankyne, primátorom mesta PhDr. Štefanom Škultétym na sťažnosti na pracovné podmienky a nelegálne zamestnávanie
4.) Udanie – preverenie výkonu práce profesionálneho rodiča
5.) Písmo páchateľa na obálke
6.) Písmo primátora na zápise v pamätnej knihe

 S pozdravom poslanci MsZ v Tr.Tepliciach:

Ďurmeková Zuzana, SNP 132/21, 91451 Trenčianske Teplice, zuzana.durmekova@teplice.skPhDr.Kočiš Marian, Červené kopanice 504/1, 914 51 Trenč.Teplice, marian.kocis@teplice.skMUDr.Oriešek Roman, SNP 139/39, 91451 Trenčianske Teplice, roman.oriesek@teplice.skMgr. Psotná Monika, Baračka 44, 91451 Trenčianske Teplice, monika.psotna@teplice.sk Ing. Strieška Peter, Hurbanova 22, 91451 Trenčianske Teplice, peter.strieska@teplice.skMUDr. Žbirková Darina, SNP 20, 91451 Trenčianske Teplice, darina.zbirkova@teplice.sk

a členovia finančnej komisie:

Mano Ján, SNP 62, 91451 Trenčianske Teplice, janmano@centrum.sk
Lupták Peter, SNP 17, 91451 Trenčianske Teplice, luptak@ille.sk
Chyla Igor, Partizánska 2, 91451 Trenčianske Teplice, chyla@numizmatik.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-02-2013 21:12:46
shelley | 26-02-2013 14:35:36 | - kazdeho politika v malej ci velkej politike je nevyhnutne kontrolovat. Mantinely v ktorych sa mozu pohybovat, nastavujeme my, obcania - volici. A kontrola politikov prebieha na celom svete prostrednictvom nezavislych medii. Preto tieto media politici nemaju radi. A preto maju radi tie "svoje" ktore maju plne pod kontrolou a najlepsie, ked im ich zaplatia samotni volici. Vtedy si o ludoch naozaj pravom myslia - pravdu ;-)
Registrovaný Peter Lupták Peter Lupták | 26-02-2013 21:06:09
Asi je ťažko nájsť slušného politika, minimálne u nás, sú to len keci a nikto zatiaľ nič nerobí pre ľudí, jedine sťažujú podmienky podnikateľom a myslia si, že môžu žmýkať národ do nekonečna. Ale, celkovo si myslím, že kríza postihla havne postkomunistické krajiny. V Nemecku je najnižšia nezamestnanosť od vojny. Hlavným dôvodom krízy u nás je podľa mňa korupcia a ľahostajnosť ľudí. Keď si pomyslím, že minulý rok si nemecký minister súkromne kúpila a doniesol domov koberec z Afganistánu a novinári z toho urobili taký škandál, že ho prepravoval služobným lietadlom a autom, že ho takmer premierka odvolala a celý národ o tom diskutoval a porovnám si to, že u nás primátor predal pozemky pod cenu a správa NKÚ jasne hovorí o mnohých porušeniach zákona a len jedným predajom bol znížený rozpočet mesta 25,6 milióna SK a polícia, akoby nič nechcela vyšetriť a píšete odvolania a máte pocit, že polícia sa stavá skôr do úlohy obhajcu daných činov, tak si poviete, že niečo je choré. A ešte stále sú ľudia čo nechápu, že sa kradne z ich vrecák a niektorí Vám povedia, že veď a čo všade sa kradne, tak tu vidím hlavne problém. Niekedy si poviete, že ľudia musia asi vážne padnúť na dno, aby začali rozmýšľať. Jedine takýmito diskusiami a ľuďmi ako je p.Majko sa môžu veci pohnúť do predu. Tieto problémy sú podobné na celom Slovensku. Tešíma, že ľudia sa začínajú o tom verejne hovoriť a začínajú sa spájať.
shelley | 26-02-2013 14:35:36
Hrozné, čo sa v tomto štáte deje. Ja sa ale bojím, že aj keď nejakou šťastnou náhodou by prišlo k tým vytúženým zmenám, že aj tak sa veľa nezmení, lebo platí to staré známe porekadlo o nových nenažraných vrabcoch, ktorí priletia, keď tí starí zmiznú. Čestný politik ? To je ako keby ste povedali čierna beloba! Slušní ľudia do politiky nejdú, lebo si uvedomujú, čo ich tam čaká. Ukážte mi, prosím Vás, jeden slušný štát, kde nie je korupcia. To sú iba vzácne výnimky.
Jaro Kiš | 25-02-2013 18:52:35
Sa čudujeme že tá pravica sa vlastne rozpadá? Nikdy som nevolil lavicu a ani nebudem. Keď ale už aj v tej pravici si nebude koho. Sa divía v sdku že majú 6%? Strana s takou tradíciou. Ak ale nezaujmú jasný a tvrdý postoj k tomu primátorovi, tak im ešte preferencie poklesnú. Minimálne v tom kraji, kde sa to udialo.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-02-2013 14:03:31
Je jedno z akej strany je "politik", ked sa sprava ako jedno hovado. Zaludok sa slusnemu cloveku musi prevracat vzdy a bez rozdielu. A mal by sa aj spolustranikom. Ak chcu zachovat aku taku uroven a uctu voci strane a politike ako takej.

Denne pocuvame od cim dalej tym vacsieho mnozstva ludi, ze uz neveria nikomu. Je to tragedia a do tohto stavu spolocnost dostali iba a iba samotni politici. To nie je na chvalenie sa ale na hanbu...
Pre Agenta od Makotyho | 25-02-2013 12:23:17
Agent ,agent môžeš si byť istý,že Miloš nie je ľavicový...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-02-2013 08:26:25
Kazdy iba trosku rozmyslajuci clovek musi vediet, ze ziadna strana nesmie kryt a zastresovat ludi, ktori konaju amoralne a dopustaju sa zavaznych protizakonnych skutkov. Politika musi byt aj o moralke, pretoze inak nie je pre obcanov. Zial iba obcania dokazu veci zmenit. Nik iny.
agent | 25-02-2013 07:04:09
ale sa vam kope do sdku,kdh a podobnych tiez politikov ked vam nic nehrozi........skuste si kopnut do cervenych teroristov zo zderu sd alebo nejakych oligarchov komunistov a stbakov v statnej sprave... strach vam to nedovoli:( kludne vam doporucujem zacat cervenym chlievom zvanym VUC trnava-tam su peniaze aj seredanov
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-02-2013 02:37:44
Je neskutocne zle, ze strany s historiou akou SDKU ma, sa nevedia samotne ocistit od ludi, ktori im robia hanbu. Pri tvrdosijnom zastavani si svojich co aj vysoko postavenych ludi, skodia nielen sebe, ale celej spolocnosti. A toto samozrejme plati vseobecne. Problemy s prevracacmi kabatov a tunelarmi maju vsetky strany snad okrem tych, ktore este len vzniknu...
Pavol PACHNÍK | 24-02-2013 23:16:12
Už nastal ten správny čas - zmena vedenia ZMOS-u , zmena v predstaviteľoch tohto štátu , zemna vo všetkom , čím rýchlejšie tým lepšie , čím sa bude viac a dlhšie otálať , tak budú škody väčšie, dnes som podal 10 podnetov na VZN-ka .... otraassssssss .. keby to niekto čítal čo si dovoľujú starostovia !! . . tak sa nad vaňou "nedorobí" !!!

hnus, šialenstvo a všetko dokopy ...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-02-2013 19:09:41
a koho to zaujima na seredonline ked sa to netyka serede? | 24-02-2013 19:00:18 | - mna osobne!
a koho to zaujima na seredonline ked sa to netyka serede? | 24-02-2013 19:00:18
ste neschopny zalozit web infoslobode alebo uz existuje a nikto tam take sprostosti necita?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign