Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Odvolávanie starostu, ako „domáca zakáľačka“.

Juraj KuklaDátum04. 12. 2012 11:14:17TémaBlog Juraja Kuklu

 Na mnohých obciach sa ešte aj za tohoto bezprávneho stavu v štáte, ktorý už cíti asi každý občan, nájdu vytrvalí ľudia, ktorí sa nechcú podvoliť tejto strašnej štátom chránenej antidemokracii, pod názvom miestna samospráva. Vraj vytúžený „demokratický“ systém!? Gróf starosta a spol. môžu porušovať zákony ako na páse, chráni ich v tom polícia a prokuratúra a poddaného, ktorý sa ozve, zastrašujú a prenasledujú. Naozaj pekne sme to dopadli!

 Niektorí ľudia ešte aj tak bojujú presilovku. V zúfalstve sa snažia využiť všetky skorumpované orgány štátu, rafinovane nevykonateľný zákon 369/1990 Zb. o obecnom zriadení a súvisiace pa - zákony bez sankcií, vytvorené na oklamanie ľudu a ochranu mocipánov. Oni zasa „bijú“ hlava nehlava, nepohodlných zastrašujú, stíhajú, uvaľujú dane a exekuujú.

Niekde to ľudia nakoniec dotiahnu až po referendom o odvolaní starostu, ktorý stratil po predvolebných sľuboch z nekontrolovateľnej moci, peňazí, rozum aj mieru. Pri odvolávaní, je to často ako na domácej zakáľačke.

Zažívali sme to ako deti. „Ľudia ťahajú rozzúrené prasa z chlieva od válova pomocou oceľovej slučky na zadnej nohe a prasa v záchvate zúfalstva, straty válova jačí, bojuje, že sa celá dedina otriasa jeho jakotom.“

Niet divu, bojuje o moc o peniaze, svoje prežitie. Bojuje často o úplne nezaslúžený niekoľko tisíc eurový plat, odmeny, nepísanú trestnú imunitu výsadu novodobých bohov, všakovaké iné požitky zo zlodejčín, percentá z obchodov s eurofondami a hrozí mu návrat do biedy k 350 eurám mesačne, alebo členstvo v klube nezamestnaných.

 Ojedinele sa teda stáva, že občania už nevydržia vymývanie mozgov, verejnú rabovačku obecného majetku často človekom, ktorý by sa zo svojim rozumom nikde inde neuplatnil. Odmietajú na úkor jeho požitkov platiť stopercentné zvyšovanie daní a zorganizujú referendum na odvolanie starostu z funkcie.

Ten sa len tak nevzdá. Obdarený nepísanou trestnou imunitou kope „statočne“. Sabotuje referendum, odmieta vydať zoznamy voličov, sprístupniť volebnú miestnosť, pečiatky, zrazí autom člena referendovej komisie, alebo je počas referenda nedostihnuteľný. Niektorí zasa stojí pred volebnou miestnosťou a zúfalo agituje do poslednej chvíle. Obyčajne tu musí asistovať neochotná polícia, prokuratúra a občania sa obrátia na médiá a ZOMOS Združenie občanov miest a obcí slovenska. (pozor nemýlite si to so ZMOS)

 A aké záludnosti náš štát na toto teátro s obecným referendom pripravil? Na zvolenie starostu stačí jeden hlas, no na jeho odvolanie musí prísť nadpolovičná väčšina všetkých voličov, čo sa ťažko dosahuje, keď množstvo ľudí v obci ani nebýva. Ak sa referendum predsa aj tak niekde podarí, obyčajne nasleduje druhé kolo. Sabotovanie odovzdania úradu, vyhrážky, súdy zákulisné hry, zúfalé pokusy závislých orgánov ochrániť odvolávaného miestneho diktátora. Tu sú už orgány zrazu aktívne a kompetentné.

Najhlavnejšia pointa je ale aj tak celkom inde. Celé je to to len „oblovačka neznalých ľudí“, že tu máme zákonnosť a demokraciu. Máme takú demokraciu, že na miesto odvolaného starostu, do zlatého nekontrolovateľného válova, kde neplatia pravidlá, sankcie ani za najhrubšie porušovanie zákona, môže nastúpiť hoc kto, aj horší, rafinovanejší, lepšie vyškolený zbojník, alebo dokonca ten istý odsúdený, odvolaný, bývalý starosta, lebo na túto „bezvýznamnú neprofesionálnu funkciu“ zákon žiadne kritériá nestanovuje. Dokonca ani výpis s registra trestov !

Môže nastúpiť aj dobrý človek, no ak nemá oceľový charakter, aj ten sa spravidla z toľkého blaha a ochrany trestnej činnosti zo strany štátu, zbesní. Rozkrádačka, demagógia, tajenie informácií sa opakuje donekonečna ako kolotoč a nikdy sa neskončí. Dôvod je jediný. Nad samosprávou vládne smiešny, nevykonateľný zákon 369 o obecnom zriadení, bez sankcií, vhodný na inú galaxiu a právnemu štátu Slovesko podvod a korupcia vyhovuje, resp. je na nej založené.

O čo vlastne ide tomuto štátu? Pre čo 22 rokov vie a nezasahuje? Ide o peniaze moc a blahobyt mocipánov. Ide o tisíce obcí a miest, nekontrolovateľných práčok peňazí, cez ktoré si malí obecní a veľkí štátni zločinci môžu ešte potichu líznuť a požívať pri tom nepísanú imunitu. Česť výnimkám.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign