Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Odťahovanie vozidiel

815
Zabezpečenie výkonu rozhodovania o odstránení vozidiel uložil správca komunikácií Mestskej polícii hlavného mesta SR Bratislavy. Vyhľadávač odtiahnutých motorových vozidiel sa týka motorových vozidiel, ktoré boli odtiahnuté z dôvodov porušenia príslušných ustanovení zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
 
V zmysle  zák. č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke (ďalej  zák. č. 8/2009 Z.z.):
  1. odstráni vozidlo tvoriace prekážku cestnej premávky na náklady jeho prevádzkovateľa, ak to neurobí ten, kto prekážku spôsobil,
  2. môže odstrániť vozidlo, stojace  na ceste vrátane chodníka na náklady jeho prevádzkovateľa, ak je:
  • na mieste, kde tvorí prekážku cestnej premávky,
  • na vyhradenom parkovisku, ak také parkovisko nie je preň určené,
  • bez pripevnenej tabuľky s evidenčným číslom a ak podlieha evidenčnej povinnosti alebo je bez čitateľného vyznačenia mena, priezviska a trvalého pobytu, alebo bez názvu a sídla držiteľa na viditeľnom mieste na jeho pravej strane s výnimkou dvojkolesových vozidiel, aj keď netvorí prekážku cestnej premávky.
  • na mieste, kde je to zakázané ustanovením § 25 ods. 1 zák. č 8/2009 Z. z.

V prípade, že Vám odtiahli vozidlo, volajte tel.č. 159 alebo 158

Miesto, kam môže byť vaše vozidlo odtiahnuté: Pri seči 1, 851 01 Bratislava – Petržalka. Mobil.: +421 918 799 997 Tel.: +421 255 645 691.

Spôsob a podmienky vydávania odtiahnutých vozidiel:

Odtiahnuté vozidlo bude vydané po poučení preberajúceho o spáchaní priestupku a prejednaní priestupku v zmysle platnej právnej normy. Následne po preverení vlastníckeho vzťahu k odtiahnutému vozidlu a  po podpísaní protokolu o vydaní vozidla preberajúcim, bude odtiahnuté vozidlo vydané príslušníkom mestskej polície preberajúcemu

Orientačné ceny

Náklady spojené s odťahom a uskladnením vozidla (cena odťahu a strážneho):

  • odtiahnuté motorové vozidlo: 99 €
  • K cene za odtiahnutie vozidla, ešte je potrebné prirátať pokutu vo výške cca. 50 € v závislosti od závažnosti priestupku.

 

www.bratislava.sk

 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign