Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Odborníci hovoria: - Spojené štáty môžu skolabovať do 15 dní

Miloš MajkoDátum05. 11. 2010 14:39:51TémaEkonomika
Možno trochu pritiahnuté za vlasy, no vzhľadom na sústavne vzrastajúcu silu Čínskej ekonomiky možno ani až tak nie. Čína je skutočne významným partnerom ekonomík celého sveta. USA sú v kríze. Tí, ktorí pravidelne do USA cestujú či komunikujú so svojimi známymi v Spojených štátoch dlhodobo žijúcimi vedia, v akej hlbokej kríze krajina vlastne je. Vláda urobila všetko možné a možno aj nemožné na záchranu ekonomiky USA - hlavne bánk, ktoré celosvetovú krízu viac menej spôsobili. Faktom je, že ide o problém oveľa zložitejší - napríklad manažéri krachujúcich firiem si totiž popri podpísaní výpovedí pre tisíce ľudí nezabudli nadeliť a podpísať príslušné odmeny neraz vo výškach vysoko prevyšujúcich niekoľkoročné príjmy aj nie malých skupín nimi prepustených zamestnancov. Už niekoľkokrát sme sa zaoberali problémom Grécka a kolektívnym "zalepením" sekery zaseknutej nad pomery žijúcimi obyvateľmi krajiny a jej politikmi. Toto isté nám hrozí znovu. A to v podobe už nie možných či nemožných, ale skutočne nepredstaviteľných a pravdepodobne hodne riskantných krokov FEDu - dnes už asi pokusu o zázrak. Niektoré servery naozaj situáciu hodnotia triezvo a nehovoria ina o USA či Grécku - "Výber daní klesá a výdavky, ako napríklad dávky v nezamestnanosti, rastú. Vládny deficit sa prudko zvyšuje. Niektoré vlády, ako Grécko, sú už tak zadlžené, že im nechce požičať nikto. Vždy v histórii musela takáto vláda vyhlásiť bankrot." No história sa žiaľ opakovať vždy nemusí a opätovne žiaľ "musíme" jedine my - bežní občania. A to akceptovať rozhodnutia, ktoré sú vyslovene nelogické, neekonomické, nesystémové a znovu žiaľ - pri nevydarení sa experimentov niekedy realizovaných až analfabetmi (skorej však tých, ktorí podľahli tlakom rôznych ekonomických lobby) na ich negatívne výsledky doplatíme my všetci. Dnes sa však jedná už asi o celý svet. Teda snáď mimo Severnej Kórei, kde to syn milovaného komunistického vodcu určite už onedlho vyrieši úplne inak. Snáď nepomrú od hladu všetci jej obyvatelia. Nám to dúfam až tak isto nehrozí, no vzhľadom na nepredvítateľný vývoj, byť optimistom veľmi nemám dôvod. Zaújímavo sa problematike venuje: http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/financne-trhy/clanek.phtml?id=1219338

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign