Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Od volieb v Grécku si Európa sľubuje prehnane veľa. Zmenit je nevyhnutné systém fungovania EÚ a riadenia krajín. Úplne.

Miloš MajkoDátum17. 06. 2012 16:35:56TémaEkonomika
200

Európa sa po celý dnešný deň s obavami a napätím  pozerá na priebeh volieb v  Grécku a očakáva ich výsledky. Myslím si, že práve výsledkom volieb prikladajú politici viac menej prehnaný význam.  Dávnejšia i tá niekoľko mesačná história a vývoj nielen v Eurozóne jasne napovedajú, že Grécko je iba jednou z potápajúcich sa lodí a že nerozhodujú voliči, ale samotní politici a v konečnom dôsledkui finančné skupiny, ktoré mnohým vplyvným politikom diktujú ich roky a ovládajú ekonomiky jednotlivých krajín sveta.

Európska únia je v podstate určitým druhom socializmu - dnes jednoducho nemôžu byť trhy a samotné základy ekonomiky  systrematicky likvidované násilnými opatreniami a tak neúnosnou solidaritou medzi časťami sveta (únie, jednotlivých krajín)  tvoriacimi hodnoty a časťami  vytvorené hodnoty požierajúcimi. Určitá solidarita je na mieste, no musí byť časovo výrazne obmedzená, byť ošetrená nepriestreľnými záväzkami  (záložné práva a pod.) a záväzky následne nesmia byť za žiadnych okolností odpúšťané, ale musia byť efektívne vymáhané. Inak sú práve tí, ktorí hodnoty tvoria klamaní a podvádzaní ich požieračmi. A čo je ešte horšie, tými, ktorí na dodržiavanie spravodlivosti majú a musia dôsledne dohliadať.

Ako som písal už pred dvomi rokmi,  Grécko bolo a je v stave, že výška jeho dlhu ne reálne nesplatiteľná. Jednoducho povedané, príčina situácie v Grécku je v prvom rade v systéme fungovania riadenia  EÚ a jednotlivých krajín. Politici nielen jednotlivých krajín, ale ani  EÚ za svoje rozhodnutia nenesú trestnoprávnu a hmotnú zodpovednosť, mesačne poberajú platy a výhody, ktoré bežný človek nemôže zarobiť ani za niekoľko rokov a sú v podstate pri akokoľvek zlých rozhodnutiach nepostihnuteľní. A to je chybou.

Je zásadnou chybou, že sa aj dnes európa pozerá na Grécko s očakávaním, že vyhrajú proeurópske strany. Tie, ktorých politici  Grécko, Úniu a de facto celý svet  svojim vládnutím, doviedli do stavu, v  akom sa nachádza. Absurdné. Nemôžem čakať od nikoho, že sa zo dňa na deň obráti, zmúdrie, nenechá sa korumpovať tak veľa, či začne konečne pracovať v prospech svojej krajiny. Skôr predpokladám, že bude robiť to isté, len použije iné metódy  a triky.

Vidím to tak, že bez zásadných zmien riadenia  štátov a sveta, sa nič nezmení, len sa problémy oddialia. Presne tak, ako Grécku poskytnuté - nie požičané, ale dnes už vidíme že naozaj z veľkej časti darované miliardy - nepomohli. Nepomôžu ani Španielsku, a nepomôžu nikomu, kto si najskôr pomôcť nedokáže - nechce sám.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign