Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Od 17. decembra nasadí RegioJet na nočné spoje medzi Košicami a Prahou lôžkové a ležadlové vozne. Ceny lístkov sa začínajú na € 13,60

815

RegioJet |MM| V štvrtok 17. decembra začnú premávať na nočných spojoch RegioJet RJ 1020/1021 z Košíc do Prahy a späť ubytovacie vozne s lôžkovými a ležadlovými oddielmi a kompletným ubytovacím servisom. RegioJet začne postupne predlžovať svoje súpravy až na 13 vozňov. Ceny lístkov v spacích vozňoch  na trase Košice - Praha začínajú na € 13,60 pre miesto v ležadlovom kupé. Cesta v ubytovacom vozni sa dá zarezervovať pokiaľ trvá dlhšie ako 5 hodín. Zákazníkom je poskytovaný servis v nasledujúcom rozsahu:

 

Ležadlové kupé - od € 13,60 za osobu na trase Košice - Praha

 

·         Kupé až pre šiestich cestujúcich

·         V kupé sú prichystané lôžkoviny a vankúše

·         Raňajky zadarmo: káva, voda Rajec, čerstvý croissant

 

Lôžkové kupé - od € 23,64 za osobu na trase Košice - Praha

 

·         Komfortné kupé s možnosťou sedenia aj spánku počas cesty

·         Maximálne pre 3 cestujúcich - 3 miesta na sedenie a 3 lôžka

·         Možnosť rezervácie celého kupé pre 1-3 cestujúcich

·         V kupé sú prichystané lôžkoviny a vankúše

·         Raňajky zadarmo: káva, voda Rajec, pomarančový džús s dužinou, raňajkový set, sladká pozornosť

 

Súčasťou je tiež ďalší servis poskytovaný v nočných vlakoch RegioJet: prítomnosť bezpečnostnej služby, možnosť zobudenia stevardom pred výstupnou stanicou a štandardný palubný servis RegioJet, ako ponuka kávy zadarmo, či možnosť zakúpenia si občerstvenia za výhodné ceny. Cestujúci si za cenu € 1,- majú možnosť zakúpiť aj bezpečnostný zámok na batožinu, rovnako ako hygienický balíček za € 3,-, ktorý obsahuje základné potreby pre večernú a rannú hygienu.

 

Lístky do spacích vozňov sa začnú predávať v utorok 15. decembra s tým, že prvý nočný spoj, v ktorom budú radené lôžkové a ležadlové vozne, vyjde v tento štvrtok 17. decembra. Ceny lístkov sa začínajú na € 13,60 do ležadlového kupé a na € 23,64 do lôžkového kupé s tým, že lôžkové kupé je možné rezervovať za cenu € 70,92 ako celé kupé pre prepravu 1-3 cestujúcich vrámci uzavretej skupiny.

 

Nočné vlaky RegioJet premávajú od nedeľnej zmeny cestovných poriadkov 13. decembra každodenne, zatiaľ čo doposiaľ premávali iba 3 krát týždenne. Medzi Košicami a Prahou tak RegioJet ponúka 4 spoje denne (2 v každom smere - denné a nočné) s celkovou kapacitou vyše 2 tisíc cestujúcich.

 

 

Vozne Astra s dotykovými obrazovkami v sedadlách sú nasadené na takmer všetky spoje - naviac s novým typom servisu - Pokojná zóna

 

RegioJet nasadzuje v priebehu tohto týždňa do prevádzky novododané vozne Astra so zabudovanými dotykovými obrazovkami v sedadlách s možnosťou sledovania filmov, počúvania hudby, hrania online hier a surfovania po internete. Nové vozne sa vyskytujú na absolútnej väčšine spojov - a to tiež s novým typom služieb - "Pokojná zóna". Tú RegioJet zavádza po podnetoch od cestujúcich, ktorí požadovali pokojnú zónu aj vo vozni s tzv. otvoreným veľkopriestorovým usporiadaním (typ lietadlo).

 

Od tohto týždňa nasadzuje RegioJet moderné vozne Astra aj na slovenskú linku Bratislava - Košice. Súčasne v nich testuje nový koncept palubných služieb - tzv. pokojnú zónu. Táto novinka sa týka iba vozňov Astra - v ostatných vozňoch triedy STANDARD platí bežný servis tak, ako ho zákazníci poznajú doposiaľ. V Českej republike a na medzinárodných vlakoch bude táto pokojná zóna vo vozňoch Astra zavedená od 04. januára 2016. Bližšie informácie o pokojnej zóne získajú cestujúci behom rezervácie lístkov na internete, alebo pri nákupe lístkov u predajcov.

 

„Dlhodobo sme evidovali požiadavky od cestujúcich na zriadenie pokojnej zóny aj vo veľkopriestorovom vozni. Práve u vozňov Astra ide o otvorený priestor a cestujúci tu majú navyše možnosť sledovať filmy a užívať si zábavu, ktorú poskytujú palubné obrazovky. Preto chceme vozeň premeniť na pokojnú zónu. Tzn., že by sa tu nemali používať mobilné telefóny a celkovo by tu mal byť väčší kľud. Chceme tým získať cestujúcich, ktorí preferujú cestovanie vo veľkopriestorových vozňoch a plný servis bol pre nich neatraktívny, nakoľko si chceli počas cesty odpočinúť a neustále chodenie stevardov ich rušilo," hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

 

Aj v pokojnom režime vozňa Astra je zákazníkom poskytovaný palubný servis: nápoje zadarmo - voda, káva, jablčný mušt, čaj z čerstvej mäty a možnosť zakúpenia si vybraných položiek z palubného menu (napr. croissanty). Servis je poskytovaný z barového vozíka, s ktorým stevard, ktorý je vo vozni prítomný po celú dobu, niekoľkokrát prejde uličkou. Samozrejmosťou ostáva internet zadarmo a využitie multimediálneho systému zabudovaného v sedadlách.

 

Viac informácií o pokojnej zóne vo vozňoch Astra získate na:

http://www.regiojet.sk/novinky/pokojna-zona.html

 


Fotogaléria k článku:

815
Autor: RegioJet

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign