Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

O celoeurópskej filmovej cene môžu rozhodnúť aj Vaše deti!

815

Peter Gašparík, slovakfilm.sk  |MM|  V nedeľu 3. mája 2015 spojí Bratislavu s ďalšími 25 európskymi mestami odovzdávanie tzv. Cien mladého publika (Young Audience Award), ktoré udeľuje na základe rozhodnutia stoviek detských porotcov Európska filmová akadémia (European Film Academy). Aj Vaše dieťa vo veku 12 až 14 rokov sa môže stať členom poroty a svojím hlasom pomôcť rozhodnúť o víťazovi!

 

Dejiskom Filmového dňa mladého publika sa stane bratislavské Artkino za zrkadlom (DK Zrkadlový háj), prihlásiť sa ale môžu deti z celého Slovenska. Pripravené sú premietania trojice súťažných filmov a diskusia so slovenskými filmovými profesionálmi, v ktorej sa mladí porotcovia dozvedia, ako vzniká film v našich podmienkach. Podľa slov Petra Gašparíka z iniciatívyMladý film (www.facebook.com/mladyfilm) môže byť Filmový deň mladého publika prvým stretnutím potenciálnych filmových tvorcov a kritikov s ich budúcou profesiou. „Najmladší filmoví diváci a diváčky u nás nemajú veľa možností dostať sa do kontaktu s kvalitnou európskou kinematografiou. Vďaka nášmu podujatiu si môžu pozrieť tri z najlepších súčasných filmov pre svoju vekovú kategóriu, ale aj nazrieť do pomyselného zákulisia, a ktovie – možno sa aj motivovať pri výbere budúceho smerovania,“ hovorí Gašparík. V prestávkach medzi premietaniami sa bude môcť slovenské mladé publikum spojiť prostredníctvom videokonferencie s rovesníkmi v ostatných európskych krajinách (Kosovo, Lotyšsko, Švédsko, Bulharsko, Gruzínsko, Izrael, Malta, Poľsko, Španielsko, Srbsko, Maďarsko, Rumunsko, Nemecko, Slovinsko, Veľká Británia,...)

 

Prihlasovací formulár nájdu záujemcovia a záujemkyne na webstránke www.mladyfilm.ska vyplniť ho môžu do piatku 1. mája 2015.

 


Mladí porotcovia a porotkyne budú hodnotiť nasledujúce filmy:

Moja chudá sestra(Min lilla syster/My skinny sister)
Švédsko (2015), réžia: Sanna Lenken

Ty si tiež škaredý (You’re ugly too)
Írsko, 2015, réžia: Mark Noonan

Neviditeľný chlapec(Il ragazzo invisibile/The invisible boy)
Taliansko, 2014, réžia: Gabriele Salvatores

 

Facebooková fanúšikovská stránka, informujúca o podujatiach pre mladých filmových fanúšikov: www.facebook.com/mladyfilm

Reportáž z minulého ročníka: www.youtube.com/watch?v=UbJClguuuxg

Webstránka projektu European Film Awards – Young Audience Award:

yaa.europeanfilmawards.eu 

Kontakt na organizátorov bratislavského podujatia: infovff@gmail.com

 

Organizátorom podujatia je občianske združenie Boiler v spolupráci s Európskou Filmovou Akadémiou. Spoluorganizátorom podujatia sú Kultúrne zariadenia Petržalky. Realizáciu podujatia finančne podporili Audiovizuálny Fond a mestská časť Bratislava – Petržalka. Partnermi sú Veľvyslanectvo Írskej republiky, Art Film Fest, Nadácia pre deti Slovenska a Asociácia slovenských filmových klubov.


Fotogaléria k článku:

815
Autor: zdroj: Peter Gašparík , slovakfilm

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign