Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Nová služba pre motoristov - Diaľničná patrola

815

NDS |MM| Národná diaľničná spoločnosť spustila od 2. apríla 2015 novú službu, ktorá bude pomáhať motoristom v núdzi.

 
Národná diaľničná spoločnosť spustila od 2. apríla 2015 ostrú prevádzku novej služby pre širokú motoristickú verejnosť - Diaľničná patrola, ktorá bude k dispozícii na všetkých ťahoch diaľnic a rýchlostných ciest v Slovenskej republike.
 

Pomoc na ceste

Hlavnou úlohou služby je poskytnúť pomoc motoristovi v núdzových situáciách, v ktorých sa môže na diaľniciach ocitnúť. Diaľničná patrola nenahrádza zložky Integrovaného záchranného systému. Služba je bezplatná, v cene diaľničnej známky. Úlohou Diaľničnej patroly je najmä:
 
Pomoc motoristovi v núdzi
 • výmena kolesa a nahodenie rezervy
 • servisné doplnenie pohonných hmôt  na dojazd na najbližšiu čerpaciu stanicu
 • zabezpečenie odtiahnutia na najbližšiu odstavnú plochu pri poruche vozidla
 • poskytnutie informácií o odťahových službách
 • poskytnutie informácií o najbližších auto/pneu servisoch
 • zabezpečenie stojaceho vozidla zákrytom a dopravným značením vozidlami Diaľničnej patroly a skontaktovanie Diaľničnej polície a Integrovaného záchranného systému
Kontrola diaľnice
 • kontrola odpočívadiel
 • kontrola zjazdnosti v zimnom období
 • kontrola snehových zábran v zimnom období
 • kontrola bezpečnostných zariadení
 • odstraňovanie cudzích predmetov tvoriacich prekážku na diaľnici
 • kontrola dopravného značenia
 • kontrola oplotenia
 • kontrola svahov a vegetácie
 • kontrola stavebného stavu vozovky a objektov (výtlky, oporné múry, protihlukové steny)
 • zabezpečenie vyčistenia miesta nehody od prevádzkových kvapalín

 

Pilotný projekt

Diaľničná patrola pracuje viac ako rok v pilotnom režime v okruhu časti diaľnic D1, D2 a rýchlostnej cesty R1 v najviac vyťažených zónach. Zabezpečujú ju naše štyri Strediská údržby v Bratislave, Malackách, Trnave a Galante. Od 1. augusta 2013 do konca januára 2015 pomáhali pracovníci Diaľničnej patroly pri celkovo 8 480 incidentoch. Ohlasy na túto službu sú viac než pozitívne. Vozidlá diaľničnej patroly počas 18-tich mesiacov činnosti najazdili celkovo 921 509 kilometrov. Už dnes máme prvé výsledky. Zavedenie novej služby prinieslo kvalitatívne lepšiu pomoc motoristom na diaľnici, skrátil sa čas zásahu, realizuje sa nepretržitý monitoring diaľnice.
 

Ostrý štart

Práve pre všetky uvedené pozitíva  a ohlas u motoristickej verejnosti sa Národná diaľničná spoločnosť rozhodla prejsť do ostrej prevádzky novej služby. S novým označením, s novým vozidlovým parkom, s novým technickým vybavením, s lepšie pripravenými zamestnancami.
 
Diaľničná patrola bude od 2. apríla 2015 operovať na všetkých ťahoch diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku. Bude ju zabezpečovať celkovo 14 vozidiel Diaľničnej patroly s posádkou, ktoré budú pomáhať v okruhoch vymedzených príslušným Strediskom údržby.
 
Sedem dní v týždni, 24 hodín denne tak budú motoristom na slovenských diaľniciach nápomocné posádky Diaľničnej patroly. Vo svojich vozidlách budú mať prenosné dopravné značenie, náradie (bežné náradie motoristu, lopata, krompáč, zdvihák, ťažné lano, ...), hasiace prístroje, prostriedky na odstraňovanie ropných produktov, karty pomoci motoristom v 13 cudzích jazykoch či balíčky pre poskytnutie predlekárskej prvej pomoci.
 

Zavolajte, pomoc príde

Núdzové číslo 0800 100 007 sa od 2. apríla 2015 stalo číslom Diaľničnej patroly. Centrálne operátorské pracovisko prevezme Vašu telefonickú požiadavku a pošle za Vami vozidlo Diaľničnej patroly.

Fotogaléria k článku:

815
Autor: zdroj: www.ndsas.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign