Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Niečo na zamyslenie 4

Fero HoraDátum19. 01. 2013 17:02:19TémaNa zamyslenie...

V mnohých krajnách Ázie a Afriky, ešte aj dnes oddeľujú malomocných od ostatných ľudí. Stáva sa tiež, že ich zatvárajú do táborov obohnaných ostnatým drôtom. Do takéhoto tábora prišiel Raoul Follereau, veľký priateľ a dobrodinec malomocných. Vedel, že malomocenstvo nie je veľmi nákazlivé.                                                               

Správca sprevádzal Raoula a jeho manželku táborom. Ako zaujímavý príklad, im predstavil malomocnú Stellu. Raoul jej podával ruku. Stella však rýchlo skryla ruky za chrbát. "To je zakázané!"povedala. Správca bol v rozpakoch. Na to sa ho Raoul spýtal:" Je dovolené malomocných objať?" Správca rozpačito odpovedal:" O takom prípade sa v našich pravidlách nehovorí." "Tak je to dovolené," konštatoval Raoul. A srdečne objal chorú ženu. To bol signál. Všetci chorí ho chceli objať.

Raoul Follereau opakoval:" Nie som lekár. Nemôžem ich uzdraviť. Môžem ich len milovať." Aj oni sú moji blížni.

Precestoval vyše milóna kilometrov, aby navštívil malomocných na celom svete a aby im pomohol. Sám by to nebol dokázal. Pri príležitosti svojej zlatej svadby, v  roku 1975 povedal:" Veľkým šťastím môjho života je moja manželka. Nikdy som neurobil cestu bez nej. Sprevádzala ma na všetky miesta, kde žijú malomocní. Keby som bol chodil sám, malomocní by si pomysleli." Je to úradník,  zvedavec, dotieravý človek."  Ale tak to nebolo. Prichádzala k nim dvojica s vystretými rukami .Moja manželka sa hneď zaujímala o deti. Vtedy sa matky usmievali a keď muži videli, že sa ich manželky usmievajú, prichádzali tiež.

Ako môžem milovať svojho blížneho?  Tak, že sa k nemu budem správať tak, ako by som chcel, aby sa druhí správali ku mne.

Pierre  Lefevre

 

Guvernér navštívil štátnu väznicu a rozprával sa s väzňom-tulákom, ktorý požiadal o zrušenie trestu. " A čo sa vám nepáči? Veď ste tu oveľa lepšie zaopatrený, ako kedykoľvek predtým, či nie?"  " To hej, ale aj tak by som bol radšej vonku"  "Nevaria tu dobre?"  "Ale áno, lenže v tom to nie je."  " A v čom to teda je?"  "Viete, pane, mne vadí, že toto miesto nemá veľmi dobrú povesť."

Anthony de Mello


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign