Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Niečo na zamyslenie 3

Fero HoraDátum13. 01. 2013 21:58:20TémaNa zamyslenie...

Jeden veľmi bohatý človek mal mnoho dlžníkov. Keď zostarol, zavolal si niekoľko väčších dlžníkov a povedal im: " Keďže mi dnes nemôžete vrátiť čo mi dlhujete,

tak mi slávnostne odprisahajte, že mi dlhy vrátite v budúcom živote a ja spálim zmenky, ktoré ste mi podpísali. "

Prvý dlžník dlhoval menšiu sumu. Odprisahal, že v budúcom živote bude svojmu veriteľovi slúžiť ako kôň, bude ho nosiť na chrbte, kam len bude chcieť.

Starec ponuku prijal a listinu s dlhom spálil.

Druhý dlžník dlhoval viac peňazí a sľuboval." Som pripravený stať sa tvojim volom. Budem ťahať pluh, pooriem ti pole a budem ti voziť  seno a tak splatím svoj dlh. "

Starec súhlasil a spálil aj jeho zmenku.

Posledný na rade bol muž s obrovským dlhom.

Aby som splatil svoj dlh, v budúcom živote budem tvojim otcom. "

Starec sa rozzúril, chytil palicu a chcel bezočivého dlžníka zbiť.

" Len počkaj s tou bitkou, hneď ti to vysvetlím," bránil sa dlžník. " Môj dlh je obrovský. Nesplatil by som ho ani vtedy, keby som sa stal tvojim koňom a volom súčasne. 

Som ochotný byť tvojim otcom. Tak budem pre teba pracovať vo dne i v noci. Budem ťa chrániť, keď budeš malý a budem sa o teba starať, kým nevyrastieš. Som

pripravený priniesť akúkoľvek obetu a riskovať aj svoj život, aby ti nič nechýbalo. A keď umriem zanechám ti celé bohactvo, čo nahonobím. Nie je to omnoho viac,

ako byť tvojim volom alebo koňom? Nie je to dobrý návrh, ako ti solatiť dlh? "

 

Dcéra sa jedovito vyrútila na  matku: " Keď som ti tak na ťarchu, prečo si mi dala narodiť sa? " Matka bola z toho celá preč, ale dcéra mala pravdu.

Rozhodnúť sa mať dieťa  znamená,  zaťažiť sa najväčším dlhom. Dlhom väčším, ako si vie ľudská myseľ predstaviť.

Je to nekonečne viac, ako povedať niekomu, kto tu nie je : " Odteraz budeš žiť, lebo ja to chcem. "


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign