Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Niečo na zamyslenie 26

Fero HoraDátum02. 07. 2013 20:53:58TémaNa zamyslenie...

Jean Frederick Oberlin, duchovný, ktorý žil v 18. storočí v Nemecku, bol na ceste, keď ho zastihla snehová fujavica. Pretože padal hustý sneh, o chvíľu bolo všetko biele a on zablúdil. Celý zúfalý a plný obáv o svoj život si sadol do snehu nevediac, kam sa obrátiť. Práve vtedy šiel okolo muž s vozom a zachránil ho. Vzal ho do najbližšej dediny a postaral sa o to, aby mal dobrú starostlivosť. Keď sa muž chystal odísť, Oberlin povedal: „Povedzte mi, prosím, svoje meno, aby som vás mohol spomenúť na svojich modlitbách pred Bohom.“

Muž, ktorý medzitým zistil, že Oberlin je duchovný, odvetil: „Vy ste kňaz. Povedzte mi, prosím, ako sa volal milosrdný Samaritán.“

Oberlin povedal: „To vám nemôžem povedať, pretože jeho meno nie je v Písme zaznamenané.“

Jeho dobrodinec mu odvetil: „Keď mi neviete povedať jeho meno, prosím, dovoľte mi nepovedať vám ani svoje.

 

Rob, čo môžeš tam, kde si a s tým, čo máš.

Anonym

 

Možno dobre, možno zle.

V malej čínskej dedine žil muž s dospelým synom. Obrábali polia a pri tejto práci im pomáhala kobyla.

Jedného dňa prišlo k dedine stádo divých koní a kobyla ušla s nimi. Nešťastný syn sa sťažoval otcovi, že kobyla ušla. Otec odpovedal:" Možno dobre, možno zle."

Po dlhšom čase sa kobyla vrátila aj s mladým žrebcom. Nadšený syn to hneď utekal oznámiť otcovi. Otec odpovedal:" Možno dobre, možno zle."

Jedného dňa sa syn rozhodol, že skrotí divokého žrebca. Vysadol naň, no kôň ho zhodil a on si nešťastne zlomil nohu. Noha sa mu zle zrástla, takže kríval. Keď sa sťažoval 

otcovi, otec povedal:" Možno dobre, možno zle."

Po nejakom čase vtrhli do dediny vojaci a zobrali do vojny všetkých mladých mužov. Syna však nevzali, nakoľko kríval.  Potom, ako vojaci odišli, syn prišiel za otcom a 

šťastný mu hovoril, čo ho zachránilo pred vojakmi. Otec povedal:" Možno dobre, možno zle."

ČÍNSKE PRÍSLOVIE

 

 
Anonym
 
 
 
 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign