Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Niečo na zamyslenie 14

Fero HoraDátum31. 03. 2013 22:01:51TémaNa zamyslenie...

"Ak mi to nedovolíš, nebudem môcť ísť do školy! Bola by to hanba..... Je to veľmi dôležité, mama!"  Elena sa pustila do plaču. To bola jej najúčinnejšia zbraň.

"No tak dobre, urob ako chceš....."  zamrmlala matka a od hnevu hodila lyžicu do drezu. "Budeš vyzerať ako strašidlo. Tvoja vec.

V ďalších dvadsiatich troch rodinách sa odohrala viac-menej podobná scéna. Bolo to v rodinách žiakov druhej B triedy strednej školy Karola Alberta Savojského. V ten deň sa všetci žiaci dohodli na niečom dôležitom. V druhej B však bolo dvadsaťpäť žiakov. A naozaj, len v dvadsiatej piatej rodine sa vyvíjali veci trochu inak. Betka sa zmenila na uzlík nervov a jej mama a otec sa snažili povzbudiť ju. Dievčina utekala už po pätnásty raz poobzerať sa do zrkadla.

"Budú sa mi smiať, viem to. Maja ma neznáša a Paľo mi hovorí, špáradlo....Už sa nevedia dočkať." Po lícach sa jej začali kotúľať veľké slzy. pokúšala si nasadiť na hlavu šiltovku, ktorá jej bola trochu veľká.

Otec sa na ňu zahľadel s pokojným výrazom:" Netráp sa Betka. Čoskoro ti dorastú. Tvoja liečba prebieha veľmi dobre a o pár mesiacov budeš v poriadku."  "Ja viem, ale pozri!"

Betka nešťastne ukázala na svoju lesklú a ružovú hlavu v zrkadle. Pri liečbe leukémie, ktorá ju postihla pred dvomi mesiacmi, jej vypadali všetky vlasy.

Mama ju objala: " Vydrž, Betka. Uvidíš, že ich to rýchlo prejde...."

Betka smrkala, nasadila si šiltovku, vzala tašku a pobrala sa do školy. Pred dverami druhej B sa jej srdce silno rozbúchalo. Zavrela oči a vstúpila dnu. Keď ich znovu otvorila a chcela ísť k svojej lavici, naskytol sa jej čudný pohľad.  Všetci, ale naozaj všetci jej spolužiaci mali na hlave čiapky! Obrátili tváre k nej , s úsmevom si zložili čiapky a zvolali:" Vitaj znovu medzi nami, Betka!"

Všetci boli ostrihaní dohola, aj Maja, ktorá bola taká pyšná na svoje kučery, aj Paľo, aj Elena a Jano a Petra....Všetci  Vstali a ponáhľali sa objať Betku, ktorá nevedela, či má plakať, alebo sa smiať a iba zašepkala: " Ďakujem...."

Spoza katedry sa usmieval aj profesor Donatti, ktorý si vlasy nedal ostrihať, Lebo mal plešinu a jeho hlava vyzerala ako biliardová guľa.

 

Tí, ktorí pomáhajú iným znášať utrpenie, milujú Božím srdcom.

Bruno Ferrero

 

Bolesť duše je horšia ako choroba tela.

Publilius Syrus

 

Spoločne sa žiaľ ľahšie znáša.

Claudianus

 

Bez priateľstva život nestojí za nič.

Cicero

 

S tými sa priateľ, ktorí ťa môžu urobiť lepším.

Seneca


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign