Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Niečo na zamyslenie 13

Fero HoraDátum24. 03. 2013 22:37:36TémaNa zamyslenie...

Mulláh Nasredin sedel v čajovni. Prišiel sa za ním trochu porozprávať jeden sused. "Chcem sa oženiť a som veľmi rozrušený. Ty si nikdy nemyslel na ženbu?" 

"Ale myslel. Keď som bol mladý, veľmi som po tom túžil. Chcel som si nájsť dokonalú ženu a tak som sa vydal na cesty, až som prišiel do Damasku. Tam som sa stretol s krásnou, pôvabnou a slušnou ženou. Bola veľmi zbožná, ale nepoznala svet. A tak som išiel ďalej až do Isphahamu. Tam som sa stretol so ženou, ktorá bola aj zbožná aj svetaznalá, pekná po každej stránke, ale nevedeli sme sa porozprávať. Nakoniec som sa vybral do Káhiry. Tam som ju konečne našiel. Bola hlboko veriaca, pôvabná, pekná po každej stránke, cítila sa doma vo svete , i v tom, čo ho presahuje. Cítil som, že som našiel dokonalú manželku" 

Priateľ ho prerušil a spýtal: " Tak prečo si sa s ňou neoženil?"

"Ach," povedal Nasredin a pokýval hlavou , " aj ona hľadala dokonalého manžela."

Mladý muž hľadal pomocou počítača dokonalé dievča: "Hľadám drobné a milé dievča, ktoré obľubuje vodné športy a spoločenské aktivity." Počítač mu odpovedal:" ožeň sa s tučniakom."

Milovať znamená prijať druhého takého, aký je, s jeho inakosťou i chybami a nie ako kópiu nejakého nášho hlúpeho sna. Dokonalý manžel je manžel, ktorý nehľadá dokonalú manželku

Bruno Ferrero

 

Láska si buď rovnakých nájde, alebo rovnakých spraví.

Láska je ako mesiac. Ak sa nezväčšuje, zmenšuje sa.

 

Čo je skutočná láska?

Bezútešnú jednotvárnosť nekonečných pustých ciest v Južnej Amerike prerušujú kopy kameňov nazývané "ceferinos." Na každej tejto hromade je fľaša vody.

Fľaše tu nechávajú vodiči kamiónov, ktorí tak pripomínajú jednu udalosť. Raz v týchto pustých krajoch zablúdila matka s malým dieťaťom. Dieťa umieralo od smädu a matka ho napojila svojou krvou.

Vodič ich tu našiel, dieťa zachránil, ale matka už bola mŕtva.

Kto stavia "ceferinos" na cestách po ktorých dnes chodia naši mladí?"


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign