Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Nespokojné robotníčky

V stredu o 8:30 hod. som stretol v centre nášho mesta dve ženičky v strednom veku. Keďže ich poznám, spýtal som sa ich, len aby reč nestála, ako sa majú. Nahnevane mi odpovedali, že sú veľmi nespokojné. Prečo? Údajne ich pracovník MsÚ, ktorý má na starosti verejnoprospešné práce v meste, zbytočne zavádza. Viackrát im povedal, aby ho čakali na pridelenie práce pred MsÚ, ale keď prišli, oznámil im, aby prišli inokedy. Dnes tam boli podľa dohovoru zasa, ale vôbec neprišiel. Odchádzali nahnevané a so žlčou až pri krku a tvrdili, že nič iné im neostáva, len sa ísť niekde opiť. Vraj, potom ich môžem odfotiť a dať do novín. Len mám dodať, z akého dôvodu išli piť. Myslím si, že by bolo vhodné, keby sa k ponose robotníčok vyjadril príslušný pracovník MsÚ v Seredi.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
niečo na tom bude | 12-04-2012 18:12:38
Podobný prípad sme prežívali s kolegynou,ked jej manžel tak isto chodil na MU vyše tri týždne a den čo den mu sľubovali zamestnanie vo vpp.Nakoniec sa však dočkal-nevzdal sa a tak pracuje.Nechápali sme,prečo sa to takto naťahovalo.
anonym | 12-04-2012 16:46:33
Keď stáli pred MsÚ a chceli pracovať, mal im pán inžinier dať metly, lopaty,káru a ukázať úsek kde budú pracovať, zametať a čistiť verejné priest.,poprípade krajnice. Alebo už je všetko čisté, podľa faktúr od SITA..
postreh | 12-04-2012 15:28:41
... jedna baba povedala....
geco | 12-04-2012 13:22:37
niekto tu nehovori pravdu, ale kto to je? robotnicky? pan inzinier? s tym pivom je to ale pravda, skoda len, ze moja robota nie je kreativna a sef mi tym padom tie dve piva rano neschvali...
Registrovaný Miroslav  Košťány Miroslav Košťány | 12-04-2012 11:18:11
Vážený anonym, prosím Vás neurážajte ma s dvomi pivami, lebo som ich vypil päť, ale bolo to ešte minulý týždeň. Zrejme ide o kvalitné pivo.
anonym | 12-04-2012 11:10:15
veda.sme.sk/c/6334046/po-dvoch-pivach-su-ludia-tvorivejsi.html
Registrovaný Miroslav  Košťány Miroslav Košťány | 12-04-2012 11:06:17
Pán Ing. Viskup, informáciu som ako redaktor podal tak, ako som ju počul. Som presvedčený, že robotníčky mi hovorili pravdu, i keď zásadne nechcú aby som ich menoval, tak isto ako som nemenoval nikoho z MsÚ. Ak ochotných záujemcov o verejno prospešné práce neprijíma Mestský úrad, tak tento úrad, ktorý má čo dočinenia s verejno prospešnými prácami v meste, by sa podľa môjho názoru mal občas pozrieť aj na kvalitu práce iných, čo pre neho robia, teda podľa Vášho tvrdenia firma SITA. Takto záujemcovia o prácu o verejno prospešné práce nevedia s kým na Mestskom úrade v Seredi hovoria. Mne nešlo o to, kto záujemcov o robotu preháňa, ale o princíp, zodpovednosť za slušnosť a správania sa k ľuďom, ktorí chcú mestu pri svojej sociálnej neistote pomáhať. Myslím si, že by ste si tieto vzťahy na Mestskom úrade mali riešiť medzi sebou, lebo zrejme služba o ponuku na verejno prospešné práce nefunguje tak, ako by mala a prosím Vás, aby ste to nebrali osobne. Lebo to veci vôbec nepomôže a záujemcov o prácu to vôbec nezaujíma. Mojím cieľom bolo na tieto problémy upozorniť a zlepšiť tak vzťahy medzi ľuďmi, ktorí majú na starosti verejno prospešné práce a záujemcami o túto prácu.
MsÚ - Ing. Viskup | 12-04-2012 10:27:35
Ide o mylnú informáciu, pretože MsÚ Sereď neprijíma do zamestnania žiadne robotníčky a osoba, ktorá im sľúbila prácu,
nieje pracovník MsÚ Sereď, ale z firmy SITA. Preto by bolo vhodné, keby sa autor tohoto príspevku pred zverejnením informoval o aktuálnosti príspevku u spomínaného zamestnanca MsÚ, čím by zabránil mylným informáciám o činnosti či nečinnosti zamestnanca MsÚ, ktorý nemá s týmto príspevkom nič spoločné.
Rado | 12-04-2012 10:24:34
Pardon, omyl.
Rado | 12-04-2012 10:24:08
test

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign