Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Neplatné dohody

           Nedávno som sa stretol so známym, ktorý má dokonca až akademický titul. Preto ma šokovalo, keď mi sám od seba v debate povedal, že ako slobodný má s jednou ženou dieťa, ale výživné na dieťa platiť nemusí! Tvrdil mi, že tak sa dohodol s matkou dieťaťa, ktorá výživné na dieťa nechce, lebo jej vraj kúpil kdesi malú záhradnú chatku.

            Do debaty sa zapojil aj jeho priateľ. On sa zasa s matkou svojho dieťaťa dohodol, že výživné decku zaplatí naraz, teda do 18 rokov dieťaťa, čo aj urobil tak, že jej kúpil auto.

            Žasol som od prekvapenia. Mnohí rodičia, či už otec alebo matka, si neuvedomujú, že výživné nepatrí im, ale dieťaťu. Nemôžu preto manipulovať s výživným na dieťa, ako sa im zachce. Vôbec nemožno výživné zaplatiť formou kúpy nejakej veci a tiež nemožno výživné zaplatiť naraz. Výživné sa platí mesačne, a to vždy mesiac vopred, lebo dieťa potrebuje pravidelnú finančnú podporu. Aj keby dostalo peniaze vopred, môže ich matka minúť na iné veci ako výživné, môže prísť zmena kurzu peňazí, môže ich ktosi ukradnúť... Samozrejme, že aj s vecami, napr. s autom je to pochybné.

            Náš Zákon o rodine umožňuje, že rodičia sa na výživnom na dieťa môžu dohodnúť. Ale takáto dohoda je platná len vtedy, ak ju schváli súd. Inak je neplatná. Súd musí preskúmať, či je dohoda v záujme a v prospech dieťaťa. Inak ju neschváli a môže byť z toho pre rodičov veľmi zle.

            Iné je, keď sa matka ani neskôr nesťažuje. Väčšinou však potom žiada o pomoc súd a otca čakajú šoky a starosti, o ktorých sa mu pri jeho sebavedomí ani nesnívalo.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign