Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Neohľaduplnosť vodičov na cestách a agresívny cestujúci

DPB |MM|  Počas víkendu 17. - 19. októbra 2014 bolo zaznamenaných a riešených niekoľko prípadov škodových udalostí, vandalizmus a dokonca došlo aj k zraneniu cestujúcich pri vynútenom brzdení.

V piatok 17. októbra o 11:13 vyslal vodič autobusu linky číslo 95 núdzový signál od zastávky Technopol. Dispečing DPB okamžite zareagoval a poslal na nahlásené miesto všetky zložky - políciu, zásahovú jednotku DPB a dispečera. Išlo o troch podnapitých cestujúcich, ktorí sa správali vo vozidle veľmi neprispôsobivo. Vodič z obavy o bezpečnosť ostatných cestujúcich rýchlo konal a o situácii informoval príslušné zložky. Výtržníci však zaregistrovali, že vodič kontaktuje dispečing a z vozidla utiekli. K poškodeniu a ani k zraneniu cestujúcich nedošlo, nakoľko vodič postupoval v zmysle Prevádzkových predpisov. Zásahové zložky boli následne odvolané. Od
11:14 do 11:28 bola zdržaná premávka električkových liniek číslo 2, 8 a 9 na Námestí SNP z dôvodu pádu cestujúcej v električke linky číslo 9 pri vynútenom brzdení. Vodič v snahe predísť kolízii s osobným motorovým vozidlom prudko zabrzdil, čo spôsobilo pád cestujúcej. Udalosť riešil privolaný dispečer, vzhľadom k tomu, že cestujúca sa sťažovala na bolesť kolena, bola privolaná aj RZP. O 14:37 nahlásil vodič autobusu linky 61, že došlo medzi ním a nákladným motorovým vozidlom k dopravnej nehode na Šancovej ulici pred zastávkou Trnavské mýto. Na miesto bola okamžite vyslaná hliadka dispečingu, ktorá škodu zaevidovala a vyčíslila na 1 500 EUR. Vzhľadom k tomu, že vodič nákladného automobilu z miesta udalosti odišiel, ale vodič autobusu si zaznamenal jeho ŠPZ, bola privolaná aj polícia, ktorá následne ďalšieho účastníka nehody vyhľadala a opäť privolala na miesto dopravnej nehody. Za nehodu zodpovedá vodič nákladného auta. O 15:30 došlo opäť k dopravnej nehode, ktorú nahlásil vodič autobusu linky číslo 87. K nehode došlo na Dolnozemskej ulici pred mostom Apollo s dvoma motorovými vozidlami. Na miesto udalosti boli okamžite vyslané zložky dispečingu, polície a RZP, keďže došlo k zraneniu jednej cestujúcej. Škoda na autobuse bola vyčíslená na 500 EUR. Nehoda je v štádiu riešenia políciou.

V sobotu 18. októbra v ranných hodinách o 9:45 riešil dopravný dispečing hlásenie vodiča električky linky číslo 5. Z Karlovej Vsi nahlásil cestujúceho vo vozidle pod vplyvom neznámej návykovej látky. Udalosť riešil privolaný dispečer pohovorom, premávka električiek zdržaná nebola. V neskorších večerných hodinách o 22:36 nahlásila vodička autobusu linky číslo 99 zranenie cestujúcej na Mamateyovej ulici pri vynútenom brzdení. Udalosť riešil dispečer, polícia a privolaná bola aj RZP. Udalosť je v štádiu riešenia políciou. O 23:03 nahlásil vodič trolejbusu linky číslo 201, že na Čiližskej pri štandardnej obhliadke vozidla zistil poškodený označovač cestovných lístkov nezisteným cestujúcim. Vandalizmus riešil privolaný dispečer, ktorý škodu zadokumentoval a vyčíslil na 50 EUR. O 01:41 bol zaznamenaný pohyb chodca pod vplyvom návykovej látky v tuneli pod Hradom. O situácii bola upovedomená polícia, ktorá chodca zadržala a ďalej riešila.


V nedeľu 19. októbra približne o 17:03 nahlásil vodič autobusu linky číslo 39 na dopravný dispečing napadnutie na Trnavskej ceste, zastávka Bajkalská. Po príchode dispečingu na miesto udalosti bolo zistené, že vodič autobusu pri vychádzaní zo zastávky Slovnaft aréna zatrúbil na vodiča osobného vozidla, ktorý mu s vozidlom bránil vo výjazde, pretože z osobného auta vystupovali cestujúci. Vodič osobného vozidla po vystúpení pasažierov dobehol autobus na zastávke Bajkalská. Vytlačil bočné - vodičove okno na autobuse, fyzicky napadol vodiča a opľul ho. Následne vošiel za vodičom do vozidla, no keďže vodič zatváral dvere, vystúpil a odišiel. Vodič zranený nebol a ani k poškodeniu majetku nedošlo, avšak na miesto udalosti bola privolaná polícia, ktorá incident následne riešila. Po vyriešení konfliktu sa vodič zapojil opäť do premávky.

 

Zdroj: www.dpb.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign