Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

NEDEĽA. Deň určený pre rodinu

792 Zdroj: Wikipédia
Iste mi dáte za pravdu, ak poviem že v tejto uponáhľanej dobe rodina ako celok nemá čas byť spolu. Je to smutné, ale je to tak. Je to spôsobené tým , že väčšina ľudí trávi veľa času v práci, alebo má minimálne dve zamestnania. Deti sú taktiež vyťažené v škole, potom nejaké krúžky, hudobná, poprípade doučovanie. Sme v časoch kedy je spoločnosť technicky veľmi vyspelá a teda mala by nám to pomôcť niektoré veci zjednodušiť a urýchliť. No zisťujeme, že opak je pravdou. Preto chcem vyzdvihnúť nedeľu, aby bola dňom určeným pre rodinu. Pokiaľ okolnosti dovolia mali by sme byť aspoň v tento deň čo najviac spolu. Je jedno na akom mieste, či je to doma, alebo ísť von do prírody, na rodinný výlet, kamkoľvek len spolu. A keď už spolu tak komunikovať vzájomne deti s rodičmi a opačne, súrodenci medzi sebou a rodičia taktiež. Nech nevytvárame rodiny len papierovo, alebo podľa priezviska, ale živé, zdravé, plnohodnotné rodiny. Také rodiny, v ktorej keď nastane nejaký problém riešime ho spolu všetci, keď sa niekomu niečo podarí v škole, alebo v práci – teší sa z toho celá rodina a podobne. Je veľa možností ako vieme ako rodina stráviť nedeľu a to: naraňajkovať sa, matka s dcérou môžu variť nedeľný obed, otec zo synom si môžu pozrieť televíziu, rodina môže ísť spolu na svätú omšu, na prechádzku a podobne. Možností je veľa a sú rôzne. Treba sa vedieť rozhodnúť, zorganizovať a pekne riešiť všetko spolu. Uvedomiť si hlavne, že ak chete byť spolu, na toto nie je určite vhodné napríklad nákupné centrum – kde mamičky dajú deti do detských kútikov, oteckovia idú do kaviarne a mamičky chodia po obchodíkoch - toto určite nie je správna voľba na rodinnú akciu. Rodina je predsa to jediné, čo nám nemôže nikto zobrať a je to naša opora. Tak si ju chráňme!

Fotogaléria k článku:

792 Zdroj: Wikipédia
Autor: Soňa Košťálová
Popis: Zdroj: Wikipédia
792 Zdroj: Wikipédia
Autor: Soňa Košťálová
Popis: Zdroj: Wikipédia

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign