Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Nech žije byrokracia ?

200

Chudák občan, ktorý je chudobnejší od myši a musí si riešiť problémy cez súd, si môže podať na súde aj žiadosť o oslobodenie od súdnych poplatkov. K nej však musí priložiť tlačivo „Potvrdenie o osobných, majetkových a zárobkových pomeroch na oslobodenie od súdnych poplatkov a na ustanovenie zástupcu v právnej veci„.

Ale, tak to bolo doteraz. Bola to len malá žiadosť a dvojstránkové potvrdenie overené príslušným mestským alebo obecným úradom podľa bydliska žiadateľa. To bolo všetko. A na základe takejto žiadosti s dotazníkom súd rozhodol či žiadateľovi vyhovie celkom, čiastočne alebo nevyhovie.

Teraz je to už inak. Neviem kto vymyslel novú „módu“, ale teraz posiela súd žiadateľom o oslobodenie od súdnych poplatkov nové „Tlačivo pre dokladovanie pomerov účastníka konania, ktorý navrhuje aby mu bolo priznané oslobodenie od súdnych poplatkov“. A čudujme sa, zrejme akože inak prikladá k tomu aj „Pokyny k tlačivu ...“, ktoré majú šesť (!) husto popísaných strán !

Čosi „úžasné“. Jednoduchý človek je z toho, „paf“ a ak si chce pomôcť musí ísť za právnikom, aby mu tlačivo zo súdu podľa pokynov súdu vypísal. Ibaže kto ide za právnikom, musí si siahnuť hlboko do vrecka. Samozrejme, že obyčajný človek ho má prázdne. A to občan ešte nevie, či mu súd vôbec vyhovie. Pravda tým vôbec nechcem obyčajného človeka podceňovať pre jeho neznalosť vyplňovania dotazníkov.

Byrokracia je skutočne nezničiteľná. Ale ako vždy si nájde právne i spoločenské zdôvodnenie svojho konania (vydania smerníc, pokynov, usmernení a pod.) v záujme občana a najmä šťastného života štátu.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Jozef | 11-06-2012 11:59:57
...ale ked vydrzi do konca, tak v 9. casti sa moze "vybujačiť".

"v tejto časti možno fakultatívne (nepovinne) uviesť ďalšie skutočnosti, ktoré by mal súd zohľadniť pri rozhodovaní o Vašom návrhu, prípadne opísať ťaživú sociálnu situáciu, ktorá je dôvodom pre priznanie oslobodenia od súdnych poplatkov. Rovnako sem môžete uviesť informácie, na ktoré nebol vytvorený priestor v rámci formulára. Ak nepostačuje priestor formulára, pripojte prípadne ďalší list papiera."

No co uz? Bez bumagy, ani ...vsak viete.

A predpokladam, ze pravdivost udajov si stejne overuju na Obci.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign