Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

NDI pripravuje workshop na tému: Zdravie a prevencia chorôb v segregovaných rómskych lokalitách

Romano nevo ľil  (Tlačová správa) Národný demokratický inštitút na Slovensku v rámci budovania systematickej spolupráce medzi majoritnými politickým stranami a rómskymi aktivistami chce pokračovať v sérii workshopov a stretnutí mladých politikov a mladých rómskych aktivistov, ktorí majú veľa praktických skúseností s prácou vo svojich komunitách. Týmto workshopom chceme nadviazať na tri úspešné podujatia, ktoré sme zorganizovali v roku 2011 zamerané na témy ako zamestnávanie dlhodobo nezamestnaných a vzdelávanie rómskych detí. (V prípade, ak máte záujem dozvedieť sa viac o predchádzajúcich workshopoch NDI, radi Vám na vyžiadanie pošleme informácie o ich priebehu).

Nasledujúci workshop sme sa rozhodli zamerať na tému zdravia a prevencie chorôb v segregovaných rómskych komunitách. Na základe výskumov realizovaných na Slovensku, ale aj v iných štátoch, je známe, že najväčšími a dlhodobo zanedbávanými zdravotnými problémami trpia práve ľudia žijúci v lokalitách so zlými životnými podmienkami a v lokalitách, v ktorých je sťažený prístup k zdravotným službám (najmä z dôvodu segregácie týchto lokalít a ekonomickej situácie ich obyvateľov). Z pohľadu verejných politík v tejto oblasti sú títo ľudia preto odkázaní na výraznú podporu a asistenciu v oblasti starostlivosti o zdravie.

Tento seminár chceme zamerať na možnosti skvalitnenia verejných politík v tejto oblasti a debatovať o najčastejších zdravotných problémoch obyvateľov segregovaných rómskych osád a prevencii chorôb, predstaviť programy, ktoré sa zaoberajú oblasťou podpory zdravia a prevencie chorôb realizované neziskovým aj štátnym sektorom. Zároveň chceme účastníkom sprostredkovať praktické skúsenosti rómskych asistentov osvety zdravia a prácu zdravotných mediátorov z prostredia segregovaných rómskych komunít. Naplánované sú aj výjazdy do segregovaných rómskych lokalít, kde budú mať účastníci možnosť navštíviť rodiny, ktoré využívajú zdravotné asistenčné služby. Súčasťou workshopu bude aj diskusia s lekármi, ktorí spolupracujú so zdravotnými asistentmi. Na záver workshopu sa pokúsime o navrhnutie odporúčaní pre štátnu správu v oblasti prevencie chorôb a zlepšenia prístupu v zdravotnej starostlivosti obyvateľov segregovaných rómskych osád

V prípade záujmu o účasť na tomto stretnutí Vám zašleme predbežný program workshopu a podrobnejšie organizačné informácie.

Konečný termín podania prihlášok je 13. mája 2012.

Národný demokratický inštitút
Partizánska 2, Bratislava, Slovakia
Cell: +421 907 242 770
Fax: +421 2 5441 03 05
E-mail: tkardos@ndi.org


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign