Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Názory na migráciu menia politici zo dňa na deň, škodí to tak únii ako samotným migrantom

Miloš MajkoDátum18. 09. 2015 13:52:11TémaAktuálne témy

Najskôr nemecká kancelárka, následne Chorvátsko dalo ďalšie nádeje desiatkam tisíc migrantov na príchod do krajiny, resp. tranzit cez ňu. Vytriezvenie prišlo už po prvom dni počas ktorého cez Chorvátsko prešlo asi 8000 migrantov. Zrazu krajina nehľadiac na predošlé vyhlásenia hovorí o zatvorení hranice a dokonca o jej ochrane bezpečnostnými zložkami. Čím to asi bude ?

Nemyslím si, že to je zmenou postoja k humanizmu a odvrátenia sa od tradičných kresťanských hodnôt, skôr prichádza k poznaniu reality, ktorá sa inak javí od stola politikom pohybujúcim sa vo vládnych limuzínach s ochrankou za pätami a inak policajtom priamo vo výkone, služby na hraniciach, prepravným spoločnostiam, ktoré sú migrantami využívané, či bežnými ľuďmi, ktorí sa s nimi dostanú do styku.

Včerajšie správy priniesli informáciu o likvidovaní zariadenia a vyhadzovaní nábytku ubytovanými migrantami v chorvátskom hoteli - jednoducho nie všetci sú schopní a ochotní prejaviť pokoru a vďaku za poskytnutú pomoc a vyzerá to tak, že čím ďalej tým viac migrantov odhaľuje svoju náturu, zvyklosti a tým potvrdzujú aj to, čo dlhodobo prezentujem, totiž nespochybniteľne pochádzajú z iného kultúrneho, sociálneho a náboženského prostredia a zvyky starého kontinentu sú väčšine z nich žiaľ podľa mňa pochopiteľne cudzie.

Maďarská polícia pred dvomi dňami na štátnych hraniciach so Srbskom zasiahla proti migrantom radikálne a na pomery ostatných krajín EÚ naozaj tvrdo. Pochopiteľnou otázkou však zostáva aké iné možnosti mali za predpokladu, že chcú schengenskú hranicu naozaj chrániť? Nebudem sa vyjadrovať konkrétne k miere zásahu a použitým prostriedkom nakoľko som na mieste priamo nebol a preto ťažko sa z 500 km vzdialenosti hodnotí postup policajtov, no dovolím si položiť otázku:

Naši policajti na východnej hranici s Ukrajinou by desiatim tisícom potenciálnych migrantov bez potrebných dokladov, víz a nevyhnutných povolení pri domáhaní sa ilegálneho vstupu na územie SR a tým do schengenského priestoru rozdávali čerstvo rezané kvety a vítali by ich chlebom a soľou?

Európska únia ústami svojho šéfa zvoláva na stredu budúci týždeň samit. Na tému migrantov. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že po toľkých lapsusoch a tak fatálne nezvládnutej situácii sa mal samit konať už túto noc, s tým vedomím, že už počas jeho konania na územie EÚ ilegálne vkročí ďalších 10,15, možno 20 000 migrantov.

Situácia v únii sa teda zhoršuje každým dňom. Kvóty nie sú riešením. Myslím si, že v prípade možnosti samostatne rozhodovať o tom, ktorého migranta ktorá krajina prijme by žiadna z nich nepotrebovala žiadne kvóty a dovolím si povedať, že dobrovoľne by došlo k prijatiu podstatne väčšieho množstva migrantov ako predpokladajú kvóty, ktoré už ich schválením nie sú aj tak dostatočné.

Je smutné, že politici a úradníci EÚ nie sú schopní pochopiť, že nie všetko sa dá riešiť teoretickými papierovými reguláciami. Téma migrantov je predsalen o niečo odlišná od určovania tvaru uhoriek, veľkosti rajčín, či regulácie výšky poplatkov za roamingové hovory mobilných operátorov.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign