Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Nastanú zmeny aj v Číne?

Miloš MajkoDátum20. 02. 2011 06:04:24TémaCestovanie
200

Nielen obyvatelia ďalších krajín  arabskej časti sveta sa pripájajú k masovým verejným protestom proti svojim väčšinou niekoľko desaťročí vládnúcim predstaviteľom krajín. V Lýbii Kadáfí nechal strieľať do demonštrantov mechápajúc, že svoj nevyhnutný pád maximálne oddiali. On príde, len bude ešte krvavší a to už nielen voči bežným ľuďom, ale nadá sa vylúčiť že aj vodca ako on skončí popravený a na smetisku dejín po vzore napríklad Nicolae Caucesca.

Médiá prinášajú stále viacej i keď oklieštených,  no bezpochyby mimoriadne podstatných informácií z Číny. Napriek opatreniam zamedzujúcim šíreniu správ a sankciám Čínskej vlády voči disidentom, vyzerá to tak, že podstatná časť z obyvateľov miliardovej Číny sa socializmu po čínskom vzore už nasýtila. Pre svetovú ekonomiku bude vývoj práve v tejto krajine mimoriadne dôležitý. Z klasickým trhovým hospodárstvom, demokraciou na západný spôsob a bez určitého autoritárskeho riadenia krajiny, do budúcnosti s Čínou ako ju poznáme dns rátať možno iba ťažko. Preto bude zaujímavý pohľad aj na reakcie  USA, Ruska a EÚ. Vyhodnotia tieto krajiny možné zmeny v Číne pozitívne, alebo skorej negatívne?

Čína je známa zvláštnym zriadením, ktoré sa javí vyť hybridom medzi socializmom a kapitalizmom. Megalomanské projekty v oblasti železničnej prepravy či spojenia siedmych veľkomiest do jednej na svete najväčšej aglomerácie sú síce projektami odvážnymi, nie však nereálnymi. Aj v tejto krajine si totiž asi uvedomujú, že vízie súdruha Lenina môžu fungovať iba ak na papieri. Ak sa ich dlhodobo snaží niekto presadzovať v praxi, musí počítať s dostatočne veľkými kapacitami väzníc pre disidentov a  v neskoršom štádiu dostatočnými argumentami vo forme vhodných a nebezpečných  donucovacích prostriedkov voči rozvinutému svetu, ktorými  sa pokúsi zabezpečiť  pod rôznymi hrozbami (Severná Kórea)  minimálne potravinovú pomoc pre svojich od hladu zomierajúcich obyvateľov.

Foto: (C) Milos Majko   -   Čína, Shenzhen.  Jedno z Čínskych miest, ktoré sa dá považovať za rozvinutú aglomeráciu samotnú krajinu pripomínajúcu snáď iba obyvateľmi, nápismi, všade prítomnými policajtami (v širokom počte aj tajnými) a samozrejme nepreniknuteľnými hranicami od okolitého sveta.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-02-2011 22:17:23
http://www.sme.sk/c/5776607/cinski-komunisti-sa-boja-vone-jazminu.html

a dalej

http://www.sme.sk/c/5776191/schwarzenberg-ak-kaddafi-padne-bude-to-katastrofa.html pripadne este http://www.sme.sk/c/5775284/v-tripolise-hori-budova-parlamentu.html
Registrovaný Ľubomír Veselický Ľubomír Veselický | 21-02-2011 17:43:47
Miloš! Ja to nevnímam ako komplikáciu za komplikáciou, ale ako výborne zorganizované divadlo pre ostatný svet. Včera ukazovala niektorá TV koľko šperkov a dolárov mal tuniský prezident Zín al-Ábidín bin Alí. No a čo sa stane. Jeho majetok pod heslom "všetko vrátime ľudu" rozoberú a budú spravovať tí, ktorých požehná demokratická Amerika. Tuniský ľud z toto uvidí tak akurát prd. Správcom to ich imanie postačí na pohodlný život, ale zdroje, z ktorý to pán prezident nahonobil už v rukách domácich nebudú. Takže davy utrú hubu a o Tunise budeme dostávať informácie ako o krajine s demokratickým zriadením. Obdobným ako u nás. Aj s tými sprievodnými znakmi ako napríklad nutkanie na zvracanie, keď človek pochopí, kto má v tejto republike skutočnú moc.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-02-2011 01:05:35
A komplikacia za komplikaciou...

http://www.sme.sk/c/5775284/vojaci-v-libyjskom-benghazi-presli-k-demonstrantom.html

Nie a nie uznat, ze je cas odist...
anonym | 20-02-2011 15:54:21
Čo už pomaly celý svet bude v konflikte? Pápež má pravdu, treba sa modliť a vyprosovať u Otca nebeského pokoj, spravodlivosť,porozumenie medzi národmi a mier pre všetkých.
Robo Horvath | 20-02-2011 12:30:54
Ono sa už čoraz viac otvorene hovorí aj o scenári možného bankrotu USA.Ak sa tak stane,tak oni sú vždy o krok vpredu.Vznikne nová mena amero a celý svet včetne Činy si môže s dolármi kúriť alebo tapetovať WC,samozrejme okrem svetového kolapsu.
anonym | 20-02-2011 11:42:00
Presne tak!
Registrovaný Ľubomír Veselický Ľubomír Veselický | 20-02-2011 11:09:04
Nemyslím si že v dohľadnej dobe nastanú v Číne zmeny. Ak majú pravdu hlasy tých, čo do svetovej ekonomiky vidia a občas sa prekecnú, alebo pozabudnú, že mikrofóny sú ešte stále zapnuté, tak dnes má Čína v hrsti celé dolárové impérium, na ktoré je žiaľ stále naviazené aj Euro. Otvorenosť ekonomík ukazuje jej najvážnejšiu slabinu v celej šírke. Sibyla čosi predpovedala o žltom plemene, ktoré ovládne svet. Dnes je to realita iba s tým rozdielom, že Číňania zatiaľ hromadne neexpandovali do iných krajín. Komunistické špičky Číny bez ohľadu na reakcie iných krajín zreprízujú masaker na Námestí svätého pokoja kedykoľvek. Vedia, že dnes na nich nikto nemá. Preto priatelia, odporúčam sa popri angličtine učiť sa aj po čínsky.
Humbuk v arabskom svete je programovaný. Dnes sa už prevalilo, že o nepokojoch, ktoré vypukli v Káhire bol pán Obama informovaný niekoľko týždňov predtým, ako demonštrácie začali. Na to, aby bolo možné odôvodniť rastúcu cenu ropy nestačí, aby niekde pod ropnou vežou dal po papuli Šít Sunitovi a obaja mali z tohto moslimského konfliktu Péenku. Kríze v ropnom priemysle musia uveriť všetci. Preto sú naordionované nepokoje "svetového" formátu. Preto sú spochybňované autokratívne režimy, ktoré doteraz monopolom vyvážajúcim ropu bezproblémovo vyhovovali. Vo tom to je.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign