Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Naše Mesto 2015

815
Dobrovoľníci budú v júni opäť v uliciach Bratislavy. Do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku sa už deviatykrát zapoja ľudia z firiem, zamestnanci, dobrovoľníci zo samosprávy, neziskoviek i verejnosť, aby pomohli skrášliť zlepšiť mesto, v ktorom žijú.
Ak ste z neziskovej organizácie alebo firmy, prihláste sa so o svojimi nápadmi na aktivity na skrášlenie či zlepšenie svojho okolia v Bratislave. Nadácia Pontis predĺžila prihlasovanie do nedele 12. apríla.
 
 
Kedy:
11.6.2015 - 13.6.2015
Kde:
Bratislava, Žilina, Košice, Trnava, Partizánske, Pezinok, Galanta, Šaľa, Sereď,
Nové Zámky, Nitra, Prievidza, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš, Poprad a iné.
Usporiadateľ akcie:
Nadácia Pontis
Zelinárska 2
821 08 Bratislava, Slovensko
www.nadaciapontis.sk
 

Aktivity si môžu navrhnúť neziskové organizácie, občianske združenia, domovy sociálnych služieb, chránené dielne, základné, stredné a materské školy, centrá voľného času a materské centrá, nadácie, mestá, mestské rozpočtové či príspevkové organizácie zo zapojených miest, občianske iniciatívy alebo fyzické osoby, ktoré budú následne zodpovedať za ich realizáciu a koordináciu dobrovoľníkov na mieste.

Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva, ktoré aj tento rok zapojí viac ako 6000 dobrovoľníkov v 11 mestách na Slovensku. Tento raz sa uskutoční 12. a 13. júna. Jeho súčasťou bude aj PRO BONO Maratón (11. jún), v rámci ktorého budú dobrovoľníci z firiem, reklamných a komunikačných agentúr bezplatne pomáhať vybraným neziskovým organizáciám. Podujatie organizuje Nadácia Pontis a skupina firiem Engage. Viac informácií nájdete na stránke www.NaseMesto.sk.

Čo sa doteraz počas Nášho Mesta podarilo?

 

  • zúčastnilo sa takmer 27-tisíc dobrovoľníkov, ktorí odpracovali 103 519 hodín;
  • 1 853 klientov z domovov dôchodcov a sociálnych zariadení strávilo deň s dobrovoľníkmi, ktorý bol plný nových a nezabudnuteľných zážitkov;
  • znalosti v oblasti legislatívy, komunikácie či ľudských zdrojov si doteraz doplnilo 711 pracovníkov neziskoviek;
  • skrášlili sme 26 hradných nádvorí a 745 parkov a ihrísk;
  • vysadili sme 2 905 stromčekov a okrasných rastlín; 
  • oživili sme a farbami natreli 31 kilometrov plotov slovenských škôl a škôlok a 1270 lavičiek
  • pomáhame v nocľahárňach, ľuďom s hendikepom či nízkoprahových zariadeniach

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign