Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Náš úradník nie je náš pán, ale náš sluha.

Úrady sú miesta, kde pracujú úradníci. Občania chodia na úrady  vybaviť svoje občianske veci. Úradníci tam chodia do práce, lebo občania potrebujú, aby za nich úradníci spravovali veci pre ich občiansky život, aby pre nich vybavili veci, ktoré k životu v spoločnosti občania potrebujú. Občania za túto prácu úradníkov platia. Vzťah občana a úradníka je vzťahom zamestnávateľa a zamestnanca.  Takáto je dohoda medzi občanmi a úradníkmi. No napriek tejto dohode občania odchádzajú z úradov nespokojní, pretože ich veci nie sú vybavené. A tak si úradníci  neplnia svoje povinnosti voči občanom napriek tomu, že sa zaviazali vykonávať svoju prácu pre občanov.  Úradníci tak  robia prácu v neprospech občanov. Robia úkony, o ktoré ich občania nežiadali, ktorými ich nepoverili. Úradníci dokonca neposkytnú informácie, ktoré sú povinní poskytovať a občanovi si dovolia povedať, aby si požadované informácie občan zaobstaral od právnikov.  To je však protiprávne. Pretože úradník,  prácu ktorá mu bola zverená, aby vykonával musí ovládať a rovnako musí ovládať zákonné ustanovenia vzťahujúce sa na výkon jeho práce. Úradník je povinný informovať občana vo veci, ktorú spravuje.  Ak tak neurobí jeho konanie je nezákonné. Úradník tak porušuje svoju pracovnú zmluvu a svoje povinnosti, ktorými ho zaviazali občania. Takýto úradník nie je hoden zastávať pracovné miesto zverené mu občanmi.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign