Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

"Moslimské bratstvo" zruší mierovú zmluvu s Izraelom

Miloš MajkoDátum06. 02. 2011 17:54:19TémaCestovanie
200 Ilustračné foto: Miloš Majko

V prípade vstupu do novej vlády v Egypte,  Moslimské bratstvo okamžite zruší mierovú zmluvu s Izraelom.  Túto informáciu viedol v rozhovore pre egyptskú televíziu zástupca lídra strany Rašád a - Bejúmí.  Zároveň potvrdil, že po predpokladanom odstúpení prezidenta Husního Mubaraka  spôsobenom širokou vlnou nespokonjosti s jeho vládnutím vyústenom do masových demonštrácií, vystane potreba zrušenia predmetnej dohody  uzatvorejen v roku  1979. Garantom dodržiavania tejto dohody bol práve  Husní Mubarak.

Ten potvrdil, že po očakávanom odstúpení prezidenta Husního Mubaraka v reakcii na prebiehajúce protesty a sformovaní novej vlády za účasti Moslimského bratstva, "vystane potreba zrušenia dohody" z roku 1979, garantom dodržiavanie ktorej bol práve Mubarak. Je potrebné pripomenúť, že  Egypt bol prvou krajinou Arabského sveta, ktorá práve v roku  1979 mierovú dohodu so židovským štátom uzatvorila a zároveň Izrael oficiálne uznala. Je pochopiteľné, že  podobné vyhlásenia práve predstaviteľov Izraela značne znepokojujú. A mali by aj ostatné krajiny. Náboženské rozdiely totiž znovu môžu výrazne eskalovať napätie v krajinách severnej Afriky,  Ázie a najmä Blízkeho východu, čo pri militantnom zmýšľaní niektorých extrémistických vodcov môže vyústiť do vážnehoi vojenského konfliktu. O tom, ako by sa väčší konflikt prejavil na ekonomike nielen USA ale aj EÚ asi hovoriť potrebne nie je. Jedno je však isté. Ak problémy v Egypte nebudú urovnané veľmi rýchlo, nielen tohtoročná  konfliktom negatívne poznačená turistická sezóna, ale niekoľko ďaľších bude pre hospodárstvo tejto krajiny likvidačné.

Je zaujímavé všímať si, ako sa revolučné ambície z Tunisu cez Egypt presúvajú do ďalších krajín. Skorej ako 20 ročnému cyklu, by som dal vinu sústavnému odmietaniu základných faktov vývoja  jednotlivými vládcami krajín a politikmi. Ani jeden z nich totiž stále nevie odhadnúť, kedy je ten správny čas odísť...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign