Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Modernizácia električkovej trate na hlavnú stanicu

„S modernizáciou začneme 1. júna 2015. Stavba bude ukončená koncom augusta 2015,“ vysvetlila hlavná dopravná inžinierka Tatiana Kratochvílová. „So zhotoviteľom stavby aj s projektantom rokujeme o konečnom riešení električkovej trate, nechceme totiž, aby sa opakovali chyby z Dúbravky,“ doplnila hlavná dopravná inžinierka. Pôvodný projekt totiž obsahoval technické chyby, ktoré musia byť odstránené.

Mesto Bratislava pripravuje viaceré projekty modernizácie električkových radiál. V najbližšom čase sa bude realizovať modernizácia trate na Štefanovičovej ulici v úseku medzi Radlinského a Kýčerského ulicou.

„Modernizácia trate tak bude prebiehať v letných mesiacoch, čo je výhodou, nakoľko počas prázdnin jazdí menej cestujúcich,“ vyjadrila sa dopravná inžinierka. Električková doprava bude počas výluky nahradená autobusovou dopravou. Cestujúci budú o náhradných trasách včas informovaní.

 

Modernizácia električkových tratí má za cieľ zlepšiť kvalitu mestskej hromadnej dopravy pre cestujúcich modernými, komfortnými nástupiskami, vybavenými informačným systémom a lepším prepojením jednotlivých druhov dopravy. Dôležitou súčasťou je aj zlepšenie parametrov tratí, zvýšenie cestovnej rýchlosti a zavedenie preferencie verejnej hromadnej dopravy. Toto je ďalší krok k príprave na nové električky.

 

Projekty modernizácie električkových tratí mesto pripravuje v súlade so schválenou Koncepciou rozvoja mestskej hromadnej dopravy v Bratislave. V záujme mesta je zvyšovať atraktivitu mestskej hromadnej dopravy a dosiahnuť zvyšovanie podielu cestujúcich MHD. Tieto kroky mesta vyplývajú z princípov plánov udržateľnej mestskej mobility.  

 

Plánované sú modernizácie Karloveskej, Ružinovskej a Vajnorskej radiály. Modernizácia bude prebiehať postupne. V súčasnosti sa pripravuje projektová dokumentácia. Najbližšie sa začne s modernizáciou trate na Hlavnú stanicu v úseku Štefanovičova – Kýčerského.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign