Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Mladík močil primátorovi Bratislavy na úrad, Mestská polícia za 17 minút nestihla zakročiť

Miloš MajkoDátum26. 09. 2014 10:15:35TémaAktuálne témy
200

Určite si veľa občanov položilo otázku, čo má byt prioritou pre policajtov Mestskej polície? Verejný poriadok, vyberanie pokút za nesprávne parkovanie, riešenie drobných priestupkov, či snáď niečo iné? Väčšina z občanov len málo rozlišuje medzi mestskými a štátnymi policajtami a to hlavne v nazeraní na vážnejšie priestupky. Keď si však predstavíme niektoré činnosti ako napr. močenie na verejnosti, určite každý čitateľ uhádne, ktorí policajti by mali takéto konanie občana riešiť.

Uplynulý štvrtok sme po rokovaní na bratislavskom magistráte vyšli na Primaciálne námestie, ktoré je pravdepodobne najhlavnejším námestím v Bratislave. Je v historickom centre mesta, sídli na ňom magistrát s primátorom Bratislavy a je to asi turistami najviac navštevované námestie v Bratislave. Vycvičené oko ihneď zaregistrovalo nezvyčajný jav, pomerne hodne vytŕčajúci z pomedzi turistov fotografujúcich si historické pamiatky nášho hlavného mesta. V jednom momente až príliš veľa fotoaparátov turistov bolo otočených jedným smerom, a to na človeka močiaceho na verejnosti priamo na budovu Primaciálneho paláca. Atrakcia hodná zapísania do bedeckera National Geographic. Už si viem predstaviť, ako turisti mohli rozmýšľať - keď beztrestne močí na verejnosti občan na najhlavnejšom námestí v republike, ako to musí vyzerať v okrajových častiach mesta a v iných lokalitách Slovenska?

Rokmi vycvičená snaha zasiahnuť v mene spravodlivosti a nemenej túžba zistiť reakciu Mestskej polície hlavného mesta SR mi nedala a preto som okamžite vytočil číslo 159. Samozrejme nikdy netelefonujem ako anonym, po pozdrave som sa predstavil a operačnému som opísal čo vidím. Občan močí primátorovi mesta na úrad. Napriek tomu, že priamo nad mojou hlavou bola kamera Mestskej polície som operačnému dal popis páchateľa priestupku a oznámil som mu, že jeho konanie mám aj zdokumentované. Požiadal som policajta, aby poslal na Primaciálne námestie najbližšiu hliadku Mestskej Polície. Zároveň som uviedol, že som ochotný na vyriešenie priestupku teda na príchod policajtov počkať. Medzičasom mladík evidentne v podnapitom stave svoju potrebu dokončil, sadol si na lavičku od improvizovanej toalety vzdialenú možno štyri metre a najbližších 7-8 minút brnkal na gitare pre svojich kamarátov sediacich vedľa neho. Pravdepodobne dostal lepší nápad ako zabávať okoloidúcich jeho hudobnou produkciou, tak sa všetci pobalili a presunuli sa o cca 30 metrov ďalej, kde však stále najbližších 5 minúť stáli a debatovali s iným muzikantom. Pre istotu som zavolal na Mestskú políciu, s tým že mladík sa chystá na odchod a bolo by vhodné predsa len tú hliadku poslať, aby sa nestratil v dave medzi turistami. Policajt ma ubezpečil, že hliadka je na ceste. Po niekoľkých ďalších minútach, kedy mladík s partiou námestie definitívne opúšťal som opätovne zavolal na Mestskú políciu, spýtal som sa policajta či sme sa správne pochopili. Ja som volal hliadku na Primaciálne námestie v Bratislave, nie vo Viedni. Či je možné, že viac ako 10 minút nie je schopná Mestská polícia vykonať zákrok priamo pred primátorovým sídlom na najhlavnejšom bratislavskom námestí.

Oznámil som mu, že i keď nerád, ale z princípu som sa vybral za mladíkom a policajtom oznámim, po ktorých uliciach odchádza. Pri soche Rolanda som zbadal dve mestské policajtky, ktoré sa s niekým bavili, preto som jednej z nich oznámil, že mám na telefóne operačného Mestskej polície a bolo by vhodné, keby zadržali predmetných mladíkov, ktorých som im označil. Policajtky žiaľ považovali za dôležitejšie dokončiť debatu, preto som ďalej pokračoval smerom na Laurinskú ulicu a následne smerom k ulici Michalskej. Pri Čumilovi žiaľ nepochybne partia zaregistrovala, že nie som na prechádzke a zašili sa pravdepodobne do niektorého z podchodov. Nato dobehli policajtky, pravdepodobne povzbudené sprostredkovaným mojim stanoviskom hodnotiacim neschopnosť Mestskej polície a s otázkou "No kde sú ?" sa snažili zistiť voči komu to teda majú po 17 minútach vykonať zákrok. V zásade som slušný, tak som im povedal, že to už je na nich, nech si hľadajú a vybral som sa späť k autu.

Zhrniem čo sa stalo. S dosť veľkou pravdepodobnosťou opitý mladík močil na verejnosti a to priamo na Primaciálnom námestí v Bratislave pre istotu priamo na budovu, v ktorej sídli primátor mesta. Našiel sa občan, ktorý bol všímavý, bol ochotný priestupok zadokumentovať, zavolať na Mestskú políciu, určiť presné miesto v tom čase ešte páchania priestupku, následne čakať na Mestských policajtov, navigovať ich, páchateľa prenasledovať, sám nájsť dve mestské policajtky, ich upozorniť, následne ho znovu prenasledovať a napriek všetkému ozbrojený zbor Mestskej polície hlavného mesta Bratislavy nebol schopný tohto občana do 17 minút zadržať. Respektíve v centre mesta vykonať akýkoľvek zákrok.

V priebehu 20 minút som vyhľadal primátora Bratislavy Milana Ftáčnika a položil som mu konkrétne otázky k danému prípadu. Celý rozhovor prinášame na videu.

Stanovisko Mestskej polície napriek dvom telefonickým rozhovorom s jej hovorcom sa nám získať nepodarilo.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
abcd | 28-09-2014 22:54:58
Medzi nami dievcatami, koluje jeden vtip: ked chces aby prisla policia kric -hori! :)
shelley | 26-09-2014 14:58:21
To je typický obrázok platný pre celé Slovensko.
na rohu | 26-09-2014 14:05:11
podla toho ako ten roh vyzeral ebol prvy co tam mocil :D
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-09-2014 11:58:29
Ivan | 26-09-2014 11:14:38 | - presne tak. Doteraz vsak ziadna reakcia z jeho uradu. Uplynul tyzden. Ked mu beztrestne mocia na urad, ako je to v inych castiach BA?

Prioritou hovorcu MP bolo utajenie mobilneho kontaktu na neho (sluzobne cislo a naklady na neho platia danovi poplatnici) a nie komunikacia, kto, preco zlyhal a ako bude za to postihnuty.

Je to vsak vizitka vedenia. A to je vizitkou obcanov - volicov.

My sme dali moznost vyjadrit sa vsetkym stranam. Ten cikajuci mladik prchal az sa schoval.

A turisti nechapajuc fotografovali, ako to vyzera na hlavnom namesti hlavneho mesta...
Ivan | 26-09-2014 11:14:38
zaujímavé vyjadrenie primátora Bratislavy,ale zas čo na tom že mu tam bude smrdieť, jeho to netrápi .Ved aj tu niekoho netrápi veľa vecí.......

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign