Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Mladí novinári z Vyšehradskej štvorky sa spojili v Bratislave

815

Denisa Gdovinová |MM|  Ako byť zodpovedným novinárom a ako nepodľahnúť stereotypu? Dvadsať mladých novinárov zo štyroch krajín strednej Európy sa stretli v Bratislave, aby si navzájom vymenili svoje skúsenosti a zistili, ako sa postaviť k dôležitým etickým otázkam dnešných médií.

 

Počas päťdňového (25. – 29. okóber) workshopu budú diskutovať, tvoriť a stretávať sa so známymi novinármi zo Slovenska aj zahraničia. Medzi nimi bude napríklad Pavla Holcová – zakladateľka Českého investigatívneho centra, Annabel Church – programátorka, ktorá vyrába online nástroje pre novinárov, Joanna Kakissis – korešpondentka The New York Times, The New Yorker online a gréckeho National Public Radio (NPR), Beata Balogová - šéfredaktorka denníka SME či Matej Hruška – datažurnalista a zakladateľ webu Demagog.sk.

 

Súčasťou workshopu je aj diskusia o nezávislosti médií, ktorá sa koná v pondelok 26. októbra v zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave o 19:00.

 

Workshopy majú mladým novinárom pomôcť spoznať mediálnu situáciu v blízkych krajinách. Aj napriek tomu, že Slováci a Česi si navzájom rozumejú, o Poliakoch a Maďaroch vieme často veľmi málo. Médiá v krajinách Vyšehradskej štvorky sa pritom stretávajú s podobnými problémami, akými sú napríklad oligarchovia, nedostatok investigatívnych novinárov alebo nedôvera a nezáujem verejnosti. Spolu s prednášajúcimi sa budú snažiť nájsť spôsob, akým médiá v budúcnosti úspešne prežijú.

 

Workshop organizuje iniciatíva For Tomorrow´s Europe, ktorá združuje mladých ľudí z krajín celej Európy a organizuje workshopy zamerané na medzinárodnú politiku, žurnalistiku a podnikanie. YJTE workshop sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, Veľvyslanectva Spojených štátov amerických v Bratislave a primátora mesta Bratislava Iva Nesrovnala.


Fotogaléria k článku:

815
Autor: Denisa Gdovinová

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign